Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az olasz nyelvet megéri...

Az olasz nyelvet megéri tanulni ( Szent László Gimnázium, Bp. , magyar-olasz két tanítási nyelvű osztály )?

Figyelt kérdés

Ha úgy döntök idő közben hogy matekkal szeretnék felsőoktatásba menni , akkor ez akadályt jelenthet , hogy olaszul tanultam a matekot? Sokan azt mondják nekem , ha sikerül az érettségivel letenni az olasz felsőfokú nyelvvizsgát és egy angol középfokút is akkor annyival könnyebb lenne a felsőoktatás , hogy ott már nem kellene nyelvet tanulnom , én viszont attól félek hogy a matekot nem tudom majd annyira jól és ha nem használom az életben az olasz nyelvet elveszett egy évem.


Szóval megéri ide mennem , ha nincs még határozott elképzelésem , de érdekel az idegen nyelv tanulás és a reál tantárgyak?


2011. nov. 14. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Lászlóba járok, éppen olaszra. :)

Egyáltalán nem hátrány, hogy olaszul tanultad a matekot, egyrészt mert ez csak részben igaz, másrészt olyan jól megtanulsz olaszul, hogy szinte a második anyanyelveddé válik, így teljesen természetes lesz az egész.

Ha valami érdekel, írj nyugodtan.:)

2011. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Húú hát rengeteg kérdésem lenne.

Nem tudok dönteni a matek angol és az olasz szak között . Mert ha felsőoktatásba megyek akkor inkább a reál irány érdekel, mint a humán , de viszont ha matekra megyek akkor meg nem tudok annyira jól a tanult idegen nyelveken ( olasz , angol )

2011. nov. 17. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt csak Te tudhatod, hogy melyik az erősebb benned. ;)

De ha mondjuk olaszra jössz, értelemszerűen olaszból felsőfokú nyelvvizsgád lesz, és szerintem angolból egy erős középfok is menne. :)

Matek-angolon értelemszerűen nem, de ha a reál érdekel, lehet, hogy inkább az javasolt.

Viszont, olaszon is fel tudod venni az utolsó két évben a matekot faktban, ami azt jelenti, hogy heti 2 órával többet tanulod, mint a "nem-faktosok". Ez is egyfajta lehetőség.

2011. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Angol heti hány órába tanítják?
2011. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Matek-angolon és emelt angolon ha jól tudom, heti 5 óra, spec angolon 2-vel több, tehát heti 7 óra, azt hiszem.
2011. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!