Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika: Pázmány, Károli...

Anglisztika: Pázmány, Károli vagy Kodolányi?

Figyelt kérdés
A tökéletes szakirányt már megtaláltam, az iskolát viszont még nem sikerült kiválasztanom, ebben kérnék segítséget. Mindenképpen Pestre szeretnék menni, e között a 3 suli között vacillálok.. Ha bárkinek bármilyen tapasztalata van bármelyik sulival kapcsolatosan, nagyon örülnék ha megosztaná velem. :)
2011. nov. 15. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Ezek közül a Pázmány adja a legszínvonalasabb képzést, könnyeben fogsz egy ottani diplomával elhelyezkedni, mint a Károlival vagy a Kodolányival.
2011. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

ELTE. a Többit felejtsd el, ha már bölcsésznek mész.

A pázmány meg nem Pesten van, hanem Piliscsabán.

2011. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

A Kodolányi semmiképp, pláne nem bölcsészként...

A másik kettő közül, inkább a Pázmány, de nem tudom az ELTE miért nincs benne?

Amúgy a mekiben szeretnél dolgozni?

2011. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerinted anglisztikával miért dolgozna a mekiben? Lehet tanár középsuliban, nyelviskolában, adhat magánórákat vagy lehet tolmács, fordító...Azért,mert bölcsész szak, nem jelenti, hogy ne lehetne vele elhelyezedni. Sőt, a bölcsész szakok nagy részére is igaz ez.
2011. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Azért van már éppen elég anglisztikás....
2011. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a többit is szívesen olvasom! :)

Tudom, hogy sokan lenézik a bölcsészeket, de nekem akkor is ez a pálya a célom már 5 éve, nem hiszem, hogy néhány "majd úgyis mész a mekibe krumplit sütni" és társai beszólás után más irány felé fogok nézni.. Nem tetszhet minden mindenkinek, mellesleg egy ELTE-TTK-s is mehet a mekibe krumplit süni, ha úgy bukdácsolta végig az x évet, amennyit a képzés megkövetel és egy ZSKF-es is lehet sikeres, ha belead mindent, lelkiismeretesen csinálja és rámenős, kihasznál minden alkalmat..

2011. nov. 19. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó az anglisztika a Kodolányin is, családias tanszék, sokféle specializációs lehetőség.

De inkább azt javasolnám, hogy tanulj valami praktikusabbat, akár Turizmus-vendéglátást vagy nemzetközi tanulmányokat, oda is jó nyelvtudás kell, de emellett más ismereteket is szerzel.

Ma már egy idegen nyelv magas szintű ismerete alap, önmagában egy ilyen diploma nem elég, hogy jó munkát találj később.

2011. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Csak a Pázmány!

(egy Pázmányos anglisztikás)


egyébként én beszéltem más egyetemek anglisztikásaival, összehasonlítgattuk a tanulmányainkat. Egy ELTÉssel meg is állapítottuk, hogy a Pázmányon sokkal több a gyakorlati óra, ami ugyebár elég fontos dolog egy nyelv esetében.

2011. nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én most találtam meg a kérdésedet, én a Kodolányira járok, anglisztikára. És szeretem. Szerintem abszolút korrekt, teljesíthető, amit kérnek. Természetesen nem olyan "nehéz", mint egy ELTE (ami egyébként nekem sem volt szimpatikus!), de korrekt. És szerintem ez fontosabb. Lehetőségek itt is vannak, amiket ki lehet használni.


Mellesleg, én azért szeretem, mert jut időm mellette másra. Most éppen azon gondolkodom, hogy bevállalok mellé egy másik szakot is, mert így jutna rá időm. Én csak ajánlani tudom a sulit, de másokkal annyira nem tudom összehasonlítani. Ha kérdésed van, akkor írj nyugodtan privit! =)

2011. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kodolányi anglisztikával nekem rossz tapasztalataim voltak anno pár éve...
2014. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!