Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika (vagy más nyelv)...

Anglisztika (vagy más nyelv) szakosok! Átlagban hány új szót kell megtanulnotok egy nap?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem, mert oda szeretnék jelentkezni, vagy bármilyen döntés múlna ezen, csak kíváncsi vagyok.
2011. okt. 24. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem nyelvet tanulni jöttünk, így nincs ilyen, hogy szótanulás. Természetesen rengeteg új szóval találkozom a mindennapi tanulmányaim során, de a kutyát nem érdekli, hogy ismerem-e, vagy sem. Tudjam és kész.


Itt nem tanítanak nekünk nyelvet!

2011. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, tudom, már hallottam erről, hogy itt nem nyelvet tanítanak. De azért mégis kíváncsi lennék, hogy hány olyan új szó van, amit tudnod kell, de nem ismersz (ezért nyilván megtanulod).
2011. okt. 24. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerinted ezt bárki számolja?
2011. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyságrendileg vagyok kíváncsi...
2011. okt. 24. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nagyságrendileg sem tudjuk. Dolgozatokra kell külön szavakat, tudatosan megtanulni. Egyébként nem ,csak egyszerűen ráragad az emberre.
2011. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Eleinte rengeteg, aztán nyilván egyre kevesebb. De tényleg nem lehet kiszámolni, rengeteg szakkönyvet olvasunk angolul, még szótárazni sincs ideje az embernek, meg kell tanulni következtetni a szövegkörnyezetből...ide azzal a reménnyel ne gyere, hogy majd penge leszel angolból. Az itt alap.
2011. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (És még egyszer mondom, nem akarok odajelentkezni, csak kíváncsi voltam!)
2011. okt. 24. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!