Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kulturális antropológia a...

A kulturális antropológia a szociológiához vagy inkább a néprajzhoz hasonlít jobban?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, ezért örülnék a gyors válaszoknak!
2011. nov. 16. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Leginkább a kulturális antropológiához hasonlít.
2011. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem normális kérdést raktam fel, akkor meg miért nem lehet egy normális választ adni rá??? :S

Amúgy szerintem mindkettőhöz hasonlít, mert a társadalomtudományok között van átfedés, a kérdés célja pedig az lenne, hogy melyikkel van több hasonlósága.

(Remélem így már tud valaki válaszolni...)

2011. nov. 16. 18:16
 3/5 Zamachowiec válasza:
23%

Inkább a néprajzhoz, de vannak eltérések a néprajz és a kulturális antropológia között:


- a kulturális antropológus számára a kulturális idegenség radikálisabban jelentkezik (kultúrsokk); módszertani, adatgyűjtési és adatfeldolgozási különbségek


- az antropológia kimunkáltabb, kifinomultabb módszerekkel dolgozik, pl. idegen nyelv tanulása, beilleszkedés; más világ is létezik a miénken kívül

2012. jan. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A kultúrális antropológiaa néprajzhoz áll közel, viszont a szociológiához is eléggé... Mondjuk, ha szociológiára iratkozol egyetemen, nagy esély van arra, hogy antropológiát is tanulj, viszont nem fektetnek nagy hangsúlyt rá, de akár folytathatod antropológiával is mesterin. Viszont nem tudom, milyen téren érdeklődsz te a kultúrális antropológia iránt.

Interneten is rákereshetsz... elég sokmindent találsz majd ott.

2012. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jövő évtől szeretném ezt tanulni egyetemen.

és köszönöm a válaszokat! :)

2012. febr. 15. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!