Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-re hogyan lehet átjelentke...

BGF-re hogyan lehet átjelentkezni?

Figyelt kérdés
Idén nyáron sikerült felvételt nyernem egy egyetemre, azonban most fontolgatom az átjelentkezést. Milyen követelmények vannak az átjelentkezéssel kapcsolatba, ill. hogyan történik ez az egész? 399 pontom volt, nem tudom, ez mennyire számít. Előre is köszönöm annak, aki válaszol! :)
2011. nov. 16. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha át szeretnél jelentkezni egy adott szakról egy másik egyetem ugyanazon szakára akkor ezt min. 1 lezárt félév után teheted meg. Be kell adni hozzá egy kérelmet, amihez kell csatolni a hallgatói jogviszonyigazolást (2 hétnél nem régebbi), hitelesített indexmásolatot, szaknak megfelelő tárgyelismerési lapot, persze ennek van ügyintézési költsége, így a befizetett csekket. Ettől eltérések lehetnek, a BGF-en nem tudom, hogy mi a bevett szokás. Amúgy megkérdezhetem, hogy honnan szeretnél átjelentkezni, és miért. Egyik barátom pont tavaly hagyta ott a BGF-et és jelentkezett át BME-re.
2011. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, egy lényeges dolog lemaradt. Ha átjelentkezel, akkor nagy valószínűséggel csak a költségtérítéses formára tudnak besorolni.
2011. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Államisra nem lehet? Miért jött el a barátod a BGF-ről? A SZIE-re járok.
2011. nov. 17. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit "személytelenek" találta magát a sulit, valahogy másra számított. Viszont szerinte a BME-GTK-n erősebb a követelményrendszer. A SZIE-n Gödöllői képzés helyen vagy? Oda járt több ismerősöm is, nekik nagyon bevált a suli, eddig nagyon jókat halottam a SZIE-GTK-ról. Igaz sokan azt mondják, hogy ha gazdasági terület akkor vagy a Corvinus vagy a BGF, ha nem itt végzel akkor nehezen vagy egyáltalán nem kapsz munkát, de én nem hinném, hogy ennek sok valóság alapja lenne. Minden normálisabb cég ha pályakezdőről van szó az önéletrajz alapján és motivációs levél alapján hívja be állásinterjúra a jelöltet függetlenül attól hol végzett, és onnantól kezdve már csak a tudásodon múlik minden, függetlenül attól hol végeztél.
2011. nov. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában államira csak akkor lehet, ha van szabad hely, üresedés (pl. egy államis ott hagyja sulit, vagy rosszul tanul és átteszik költségtérítésesre), de itt rendszerint előnyben részesítik a már ott tanuló diákot ha az költségtérítésesről jön át államira, egy átjelentkezővel szemben. Persze kivételek vannak, pontosabban TO-n tudják megoldani. Én csak azokat írtam le amit tudok, vagy én vagy valamelyik ismerősöm már találkozott az adott üggyel.
2011. nov. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi megoldani helyett megmondani
2011. nov. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!