Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi pontszámítás valaki...

Felvételi pontszámítás valaki segítene?

Figyelt kérdés

még a felvi.hun a keresztévfolyamok müködnek igy a debreceni egyetemet nem tudom megnézni...(btk-pszichológia)

a kérdésem a következö:

van egy 90%-os matek és egy 90%-os angol érettségim. ha ezeket megduplázom 360at kapok. emelett van egy középfokú c-tipusu angol nyelvvizsgám (+28=388 pont). ha történelemböl emelt szintü érettségim van, ami azonban csak 40 százalékos, (szóval az ötven pont már jár értem) bele számít-e a pontjaimba?

a történelem a matek és az angol is felvételi tantárgy.

röviden a kérdés: úgy is jár a +50 ha duplázok, de másik két tantárgyat, és nem azt amiböl az emelt érettségim van?


2011. nov. 23. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, az emelt szintért járó pluszpont csak a két felvételi tárgyból számítható be, esetedben ha a matekot és az angolt akarod duplázni, akkor nem kapsz az emelt töriért +50 pontot.
2011. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 tantárgyból emelt szintű vizsga kell. Tehát sajnos a gyenge történelem eredmény csak 2x40+50 pontot ér, de mivel csak ebből van emelted mindenképpen bele fog számítani. a másik tárgy lehet az angol vagy a matek és lesz 28 plusz pontod a nyelvvizsgáért is.
2013. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Tehát összesen:180+130+28 pontod lesz, ha duplázod az érettségi pontokat. Meg kellene nézni a tanulmányi pontok+érettségi pontok variációt is kiszámítani, hátha az több, mert ez így elég kevés.

2013. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, bár azóta már másodéves vagyok az egyetemen :DDDDDD
2013. nov. 8. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!