Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus-Nemzetközi igazgatás-...

Corvinus-Nemzetközi igazgatás- vélemények?

Figyelt kérdés

Jelenleg jogi asszisztens képzésre járok, és jövőre megyek egyetemre. A Nemzetközi ig. mellé úgy tervezem hogy lesz egy jogi diplomám (ELTE). Közgáz lenne a jó, de sajnos matek nem igazán megy, tanulni viszont annál többet tudok. Azt kérdezném meg h melyiket érdemes először megcsinálni, melyiknek van több értelme a nemz. ig.nek egyáltalán van-e vagy menje inkább a sima államigazgatásira? corvinusosok pls. főleg végzettek lennének jók.

21/F


2011. nov. 25. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hello, az allamigazgatasin van matek is, logika is, statisztika is, penzugyi tantargyak is, nehezek.

De miert nem nezed meg a tantargylistat a szakokon?

Én gimibe az alapjan valasztottam felsooktatat, hogy melyikben van tobb olyan targy, amit elvezek.

2011. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gimibeN:)
2011. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A jogi asszisztensin is van némi matek, de azt meg tudom csinálni, azért annyira nem vagyok hülye. :) Ezek alapvetően jogi területek, amikre ha kell is némi matek azt szorgalommal meg lehet csinálni, ettől nem futamodok meg, csak amin echte matek van, azért az kicsit sok lenne.
2011. nov. 25. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont azert valasztottam az allamigazgatasit, mert nem tudtam valasztani a real es human tudomanyok kozott. Hát azért nem neveznem jogi teruletnek, komplex tarsadalomtudomanyokat tanit, aminek kb. harmada jog.

De valoban kevesnek bizonyult nekem a real resz, ezert aztan elkezdtem mellette a Muegyetemet is.:)


Valojaban szervezeti kozepvezetonek, koordinatornak kepez, ami egy generalis tudas, nem kotodik szervezettipushoz, menedzseri tudast ad, egy tudast arrol, hoyg az emberek alkotta kozossegek mukodesenek, kulonoskeppen a munkaszervezeteknek miylen mukodsei szabalyai, torvenyszerusegei vannak. Azutan ezt sepcializalja az allamra, ami a legnagyobb szervezet. És ennek a specializalasnak RÉSZEKÉNT tanít jogot IS.

2011. nov. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kovetelmenyrendszere az iskolanak pedig olyan, hogy az tud otosoket gyujteni, aki olyan tipusu tanulasi kepesseggel bir, mint amilyen Neked van.
2011. nov. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Még februárig átgondolom. :)
2011. nov. 26. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Szivesen.

Azt még tudd, hogy 3,5 éves a kiegeszito kepzes az allamigazgatasit vegzetteknek az ELTÉ-n jogon.

2011. nov. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!