Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Vegyész (mérnöki) kar?!?...

BME Vegyész (mérnöki) kar?!? Vélemény az egyetemről? Tapasztalatok? Tanácsok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha odamész,sokat kell tanulni,mint minden más nívós egyetemen.Nem a bekerülés nehéz,hanem a bentmaradás.Tehát ott tényleg fel kell kötni a gatyát.

Én személy szerint nagyon jó egyetemnek tartom,és a képzéseik mindegyike olyan munkaerő-piacra 'készít fel',amire szükség van.

Néhány ismerősöm odajár,és a sok házin és tanulnivalón kívül más panaszt nem hallottam tőlük.

2011. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A BME-n csak vegyészmérnöki kar van, sima vegyész (kémia) nincs. Ez mondjuk nem annyira nagy dolog, mert a kettő elég közel áll egymáshoz, de azért mégsem ugyanaz.

A VBK a BME-n belül eléggé hallgatóbarát kar. Nagyon sokat dolgoztak nemrég a tanterv és a tantárgyak követelményének átdolgozásán, hogy értelmesebb legyen a képzés felépítése.

Az első féléveseket nem szívatják agyon, csak a legalapvetőbb tárgyakat kell 1. félévben teljesíteni. Mondjuk erről megoszlanak a vélemények, mert ugye így a 2. félév elég nagy keményítés. Mindenesetre nekem tetszett, én most vagyok 3. féléves, és eddig összességében meg vagyok elégedve.

Nem mondom, hogy tökéletes minden, rengeteg köcsög tanszék és tanár van, akik sokszor semmire nem hajlandók, és vannak bizony olyan tárgyak, amik leginkább a szívatás miatt kerülnek be a tantervbe.

Ami érdekes, hogy a mérnöki képzések közül ide a legnehezebb bekerülni a BME-n belül. Tavaly 418, idén 419 pont volt a bejutási határ. Ezzel szemben ELTE TTK-n a bejutás - úgy tudom - 300 pont alatt is lehetséges.

2011. nov. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A BME-n csak vegyészmérnöki kar van, sima vegyész (kémia) nincs. Ez mondjuk nem annyira nagy dolog, mert a kettő elég közel áll egymáshoz, de azért mégsem ugyanaz.

A VBK a BME-n belül eléggé hallgatóbarát kar. Nagyon sokat dolgoztak nemrég a tanterv és a tantárgyak követelményének átdolgozásán, hogy értelmesebb legyen a képzés felépítése.

Az első féléveseket nem szívatják agyon, csak a legalapvetőbb tárgyakat kell 1. félévben teljesíteni. Mondjuk erről megoszlanak a vélemények, mert ugye így a 2. félév elég nagy keményítés. Mindenesetre nekem tetszett, én most vagyok 3. féléves, és eddig összességében meg vagyok elégedve.

Nem mondom, hogy tökéletes minden, rengeteg köcsög tanszék és tanár van, akik sokszor semmire nem hajlandók, és vannak bizony olyan tárgyak, amik leginkább a szívatás miatt kerülnek be a tantervbe.

Ami érdekes, hogy a mérnöki képzések közül ide a legnehezebb bekerülni a BME-n belül. Tavaly 418, idén 419 pont volt a bejutási határ. Ezzel szemben ELTE TTK-n a sima kémia szakra a bejutás - úgy tudom - 300 pont alatt is lehetséges.


Általában a BME-ről: Igen, sokat kell tanulni, és ami a BME egyik specialitása, hogy nem a szorgalmi időszak a lazulós, hanem inkább a vizsgaidőszak. Ugyanis a tárgyaid többségét félév közben teljesíted ZH-kal és laborokkal (van, hogy a VBK-n heti 3 laborod is van). Szabadidőd nem nagyon lesz: én most hétfőn, kedden és csütörtökön reggel 8-től délután 5-ig vagyok bent, szerdán délig, pénteken 2-ig. Mondjuk van sok lyukas óra is, meg nem minden héten vannak ugyanazok az órák, de azért szívás. És akkor emellé tanulni is kell. A vizsgaidőszak már sokkal jobb, összesen max. 4 vizsga van egy félévben.

2011. nov. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
(Bocsi, úgy látszik, elment a "piszkozat" is, elég csak a másodikat elolvasnod.)
2011. nov. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D Sokat segítettek... Szívem szerint Pestre mennék tovább tanulni, viszont van néhány ember, aki azt mondja hogy Debrecenben is ugyanolyan a képzés, na meg közelebb is van és azt mondják olcsóbb is... Nem tudom mennyi igaz ebből sajna...
2011. nov. 26. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Én pont azt hallottam, hogy a debreceni képzés nem éppen színvonalas. Nem tudom, hogy igaz-e, mindenesetre van évfolyamtársam, aki debreceni, és inkább ide jött a DE rossz híre miatt.
2011. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
A 2. válaszoló szerintem tökéletesen leírt mindent, nem a bekerülés a nehéz, hanem a bentmaradás (igaz azt elírta, hogy nem a vegyészmérnökin a legmagasabb a ponthatár hanem a mechatronikai mérnökin), évközben rengeteg dolgod van, sokszor azért nem tudsz bemenni előadásra, hogy házit írj/ zh-ra készülj, jellemzően a 13-14 oktatási hétre zsúfolnak minden zh-t, így elég nehéz mindenből felkészülni, viszont a vizsgaidőszak az tűrhető. Ha van választási lehetőséged, szerintem a BME-t válaszd, lehet pest egy kicsit drágább, viszont ha jól tanulsz elég jó ösztöndíjakat lehet kapni, pláne ha más plusz munkákat is vállalsz :)
2011. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!