Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE - Gazdálkodás és menedzsment?

Liuzzi kérdése:

PTE - Gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11-es, töri-magyar faktra járok, és már megvan a német fölsőfokúm, meg angolból a közép, a matek viszont csak (tiszta) 4-es.

GM-en mennyire kell a matek? Azt olvastam, az analízis elég gyilkos. Megtanulható/begyakorolható? Külföldi tanulásra/gyakorlatra, utána lhelyezkedésre van lehetőség?

Emellett arra lennék kíváncsi, hogy PTE-s gazd. men. diplomával (Msc-vel, persze), milyen elhelyezkedési esélyeim lennének? Van valamiféle híre a PTE-nek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 28. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyan én nem PTE-re járok, annyit tudok, hogy a PTE gazdasági kara benne van az első 5-ben, a gazdasági képzések rangsorában. Matekból nemcsak Analízis van (valóban gyilkos tárgy, közel az évfolyam felét érinti, legalábbis nálunk) hanem később lesz még Valószínűségszámítás és Statisztika is. Ezek begyakorolhatóak, interneten is van sok segédanyag hozzájuk.
2011. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Jó ezt is hallani, mert olvastam már olyat is, hogy ezeken a "vidéki" karokon szerzett diplomák közel nem érnek annyit, mint mondjuk egy BGF-es, vagy BCE-s társuk, közben meg tudom, hogy a PTE az egyik legjobb egyetem az országban. Meg itt nagyjából 400 pont a határ (majd most ez is változni fog persze), ami a fővárosi suliknál oylan 450-460 körül van, szóval ezért is bizonytalanodtam el egy kicsit.
2011. nov. 28. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!