Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb a gimnázium...

Melyik a jobb a gimnázium vagy a szakközépiskola?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
attól függ hogy milyen a tanulmányaid ha jól tanulsz gimi, de ha kicsit gyengébben akkor szakközep
2011. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ez butaság amit az első írt, én szakkozepes voltam, és ugyanolyan erősen vettük az általános tantárgyakat, mint gimiben, plusz ezen felül voltak szakmai tárgyaim is.


ha már tudod, hogy középsuli után dolgozni szeretnél, akkor szakkozép,

ha tudod, hogy tovább akarsz tanulni, és azt is tudod, hogy mit akarsz majd tanulni, akkor szakközép

ha csak azt tudod, hogy tovább akarsz tanulni, de azt nem, hogy mit, akkor gimi

2011. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: A versenyeredmények szerintem nem ezt tükrözik. Dehát én sem vagyok pártatlan.


Kapcsolódó kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2011. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első tényleg butaságot ír, a szakközép semmivel sem gyengébb, mint egy gimnázium.

Leginkább abban van a különbség, hogy a szakközépben bejönnek már egész korán (második évtől általában) szaktárgyak, ezzel egyidejűleg fokozatosan bizonyos általános tárgyak pedig elmaradnak.

Szóval, ha már tudod például, hogy közgazdász szeretnél lenni, akkor nagyon jó neked egy közgazdasági szakközépiskola, mert már felkészít kicsit az egyetemre, előtanulmányokat ad. (Azért ezt hoztam fel példának, mert én ilyenben tanultam, és ezt ismerem.) Ugyanakkor az is igaz, hogy az új tantárgyak miatt (közgazdaságtan, marketing, gépírás...) elhagytuk a biológiát, később a kémiát... Én ennek nagyon örültem, de nehéz dolgom lett volna, ha mondjuk úgy döntök, hogy orvos akarok mégis lenni. (Egyébként csak hozzáteszem, hogy végül nem közgazdásznak, hanem jogásznak mentem, és ott is kifejezetten jól jött minden, amit középiskolában tanultam.)


Ha pl. tudja valaki, hogy orvos akar lenni, akkor van egészségügyi szakközép, ami meg arra készíti fel kicsit.

Ez persze nem jelenti, hogy gimnáziumból ezekre az egyetemekre ne lehetne menni, persze, hogy lehet. Szóval igazából olyan óriási nagy jelentősége szerintem nincs annak, hogy ki milyen iskolában tanul, legfeljebb, ha előre tudod, mit szeretnél, olyat tudsz választani, ami a későbbiekre megkönnyíti a dolgod kicsit.

2011. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Hát,ha vmi értelmiségi akarsz lenni mondjuk ügyvéd,orvos.. akkor gimi..de ha mérnök akkor lehet,h pont a szakközép..iskola válogatja..egyet tudok,hogy az ilyen gyengébb gimik lószart sem érnek..vagy legyen szakmád vagy komoylan tanulj..tehát avgy erős gimi vagy szakközép
2011. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tudod, hogy milyen szakmában szeretnél elhelyezkedni, akkor a leendő szakmádnak megfelelő szakközépiskola a helyes választás.

Ha nem tudod, mi akarsz lenni, akkor gimnázium.


Ezenkívűl a gimnáziumok is két csoportba sorolhatók:

1. Reáltagozatos

2. Humántagozatos.


Ha lehetőség adott, akkor a gimnázium is ennek alapján választandó.


Mindkét iskolatipus érettségit ad. Többnyire lehetőség van emelt szintű érettségi letételére mindkettő esetén.


Természetesen van mindkettőnek hátránya:


Gimnázium hátránya. Ha később rájössz, hogy valamilyen szakma jobban érdekelne, mint a gimnáziumban nyomatott elmélethalmaz, akkor kiestek a szakmához tartozó tantárgyak.

Hangsúlyozom tehát, hogy a gimnázium nem épít szakmára.


Szakközépiskola hátránya. Ha rájössz, ha nem érdekel a szakmád, akkor esélytelen az egész.

2011. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!