Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógia vagy gyógymassz...

Gyógypedagógia vagy gyógymasszázs?

Figyelt kérdés
Mindenképp a korházban szeretnék dolgozni és mindkettő érdekelne. Gyógypedagógia mennyire nehéz? Hány pont kell a főiskolára? (Mert valamiért ELTE-n 80 pontot írnak ki. Miért?)

2011. dec. 3. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógus nem kórházban dolgozik!
2011. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De bizony, ott is.
2011. dec. 3. 20:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Amugy se ez volt a kérdés :)
2011. dec. 3. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom azért írtak 80 pontot, mert mesterképzést néztél ott pedig más a pontrendszer.

Hogy melyiket válaszd, azt neked kell tudnod. Teljesen más a kettő. Ha jól tudom a gyógymasszőrnek nem is kell főiskola. De ezzel nem vagyok képben.

2011. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak pontosítani akartam. Különben a kettő teljesen más, a gyógypedagógus az a pedagógiának az egyik ágát "műveli" a gyógymasszőr pedig a nevéből következtetően masszőr, tehát a rehabilitációs munkában vesz részt. A gyógypedagógia elég sokrétű, több részterülete van, és több speciális szak is van amit választhatsz ezen belül. Gyógypedagógus vagyok, ha érdekel valami kérdezz nyugodtan!
2011. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi a különbség a kettő között!! :) Nem ezzel van a probléma. Mind a kettő érdekel. Nem azért hoztam őket egyszerre fel, mert annyi hasonlóság lenne a kettő között. Egyszerűen csak érdekel, hogy manapság melyik érdemesebb tanulni? Melyiknél biztosabb a munkalehetőség? (és azért a kereset sem utolso szempont sajnos.) ez a két dolog érdekelne csak a gyógypedagógián belül a logopédia érdekelne. Milyen nehéz a fősuli, nehéz e bekerülni, ilyesmi.


Köszi :)

2011. dec. 4. 00:36
 7/7 A kérdező kommentje:
- érdekelne ;)
2011. dec. 4. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!