Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvtudasmero! Mennyire...

Nyelvtudasmero! Mennyire kovetelik meg a tanarok az idegen nyelvet? Nyelveket?

Figyelt kérdés

Legeloszor is ott kezdenem , hogy Erdely-i vagyok . Halasztottam 1 evet a sulit csaladi problemak miatt, es amikor jovore beszeretnek iratkozni sulia kulfoldre szeretnek menni azaz Magyarorszagra. Nekunk itt a romanon volt a hangsuly es mellette meg a nemet ,az ami mondhato ,hogy rendes oraszamban tanultuk es tudok. Angollal szinte semmit nem foglalkoztunk. Mondhatni meg olvasni sem tudok angolul, csupan nehany szot tudok helyesen kielyteni.

Az lenne a kerdesem ,hogy ha atiratkozom akkor valaszthatom-e halado nyelvnek a nemetet es kezdhetem teljesen elorol az angolt? Esetleg tudtok valami jo konyveket amibol most, meg itthon vagyok tanulhatnek. Hozzatennem meg ,hogy nem vagyok rossz tanulo a magyar jegyekhez viszonyitva 4-en feletti atlagom volt mindig. Amugy meg annyi ,hogy 11-be megyek osszel.


Kerem segitsen aki tud, hogy mi ilyenkor a teendom? A mocskos, troll valaszokat nem kerem mivel en tisztesseges szandekkal irtam ide!:)

Elore is koszonom:D:(


2011. dec. 4. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy melyik városba szeretnél menni? De a lányoméknál úgy van /és a többi magyar gimnáziumba is/, hogy két nyelvet kell tanulniuk. Náluk az osztály egyik felének a "fő" nyelve az angol, a másik felének a német. Az úgynevezett fő nyelv az amit haladó szinten már tudnak. A második nyelv az abszolút kezdő, tehát nulláról indul. A második nyelv sokféle lehet:német, angol, olasz és spanyol. Legalábbis ebben a suliban. Persze nem kell megijedned mert például a haladó angolosok /de a németesek között is/ nagy különbségek vannak tudásban. Legegyszerűbb ha konkrétan azt az iskolát amit kinéztél felhívjátok telefonon és személyesen érdeklődtök. Annyit megér az egész és így tudtok a leghamarabb információhoz jutni.
2011. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!