Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokat számít a 9-10. évfolyam...

Sokat számít a 9-10. évfolyam érettségiben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a 9-10. évfolyamon épp hogy megkapom év végén a 2-es 3-as jegyeket akkor kevesebb esélyem lesz főiskolára vagy egyetemre bekerülni?

11-12. évfolyamon majd belehúzok csak most sokat dolgozom mert kell a pénz:) (levelező gimnázium)


2011. dec. 5. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Én előrehozott érettségiztem, és a 4 éves anyagot két alatt tanultam meg. Így mindenre tisztán emlékeztem, és nagyon jól sikerült az érettségi. Több helyen kérdeztek bele abba, ami kb 9-10.-es tananyag. Szóval érdemes lenne megtanulnod azt is.

Én azt tanácsolom, hogy tanuld meg nagyon erős 3-ra (ha több időd van a munka mellett, akkor 4-esre) és majd amikor felkészülsz az érettségire, akkor azok még jobban átnézed majd. De amúgy az lenne a legjobb, ha most is rendesen megtanulnál mindent, mivel a 11-12.-es tananyag sok tantárgyból az előző évekre épül. És ha most ezt nem tanulod meg, akkor hogy építesz rá?

A másik kérdésedre pedig az a válaszom, hogy mivel a felvételeihez kellenek az év végi jegyeid, ezért nem 2-3-asnak kellene lenned. Persze egy fizetős iskolába bekerülhetsz így is, de azt kalkuláld bele, hogy ott százezrekről van szó félévente.

2011. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
eddig tudtam tanulni de lehet hogy nemsoká már lesz olyan nap hogy reggeltől estig dolgozom...csoda lesz az is ha betudok menni a suliba.nagyon kell a pénz de a sulit is el el karom végezni.
2011. dec. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!