Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulásnál gondolkodom...

Továbbtanulásnál gondolkodom a pásztói Mikszáth Kálmán Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Kollégium francia kéttannyelvű tagozatán. Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudok segíteni, mivel én a nem franciás vagyok, viszont annyit tudok, hogy a francia tagozatosak valamiért iszonyatosan bunkók és sznobok.


Az egyik i9smerősöm oda járt, utána egyetemet is végzett, de a franciával semmire sem ment.

Annyira tudja használni, hogy az interneten francia nyelvű honlapokon is tud nézelődni.

Ezzel az erővel lehetne spanyolt vagy oroszt is tanulni...


Ajánlom, hogy te is inkább menj a sima gimnáziumba, ahol tanulsz majd angolt és németet. Ezzel a két nyelvvel sokkal többre mehetsz majd.

2012. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikszáthba jártam, már lassan 6 éve, hogy leérettségizetm. Miért ne menjél a francia tagozatra? Ha arra van kedved menj.

Nem "franciás" voltam, de rengeteg barátom volt, akik odajártak és nem voltak bunkók és sznobok.

Viszont a tanárok részéről érzékelhető volt, hogy a franciásokat túlságosan is kiemelik a képeeségeik miatt.

Nemcsak franciát kell tanulni idegennyelvként, hanem angolt vagy németet. Az én időmben a francia érettségi felért egy felsőfokú nyelvviszgával.

2012. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
a franciások beképzelt sznobog.Persze van kivétel. Inkabb menjél sima gimibe
2013. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Na és melyikre mentél?
2013. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!