Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is szeretitek a valódi 21....

Ti is szeretitek a valódi 21. századi tanárokat? Szerintem több ilyenre lenne szükség!

Figyelt kérdés
Van összesen 2 tanárunk akik fiatalok és nyitottak.Az ő órájukon olyan csend és fegyelem van emellett mindenki szívesen hallgatja őket mivel érdekesen , színesen adják le az anyagot emellett lehet szinte bármilyen témáról beszélgetni velük és az az érdekes hogy az ilyen tanároknál nincs szükség fegyelmezni a diákokat mivel teljesen jól viselkednek és figyelnek.Viszont vannak az olyan tanárok akik egyhangúan , monoton mondják és kb csak annyit ért meg az ember belőle hogy blablablablabla ás nálunk a diákok fegyelmezetlenek és rosszul viselkednek , nem figyelnek , nem érdekli őket amit mond mivel semmi "érzést" nem visz bele.Az utóbbi tanárok miért nem tanulnak a fiatalabb kollégájuktól?Vagy miért hiszik azt hogy a diákokban van csak a hiba?
2011. dec. 10. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy a fiatalságuk lenne a kulcs. Nekem a középsuliban meg egyetemen is van volt nagyon nagyon jó tanárom, volt aki harminc egynéhány éves volt, de volt amelyik már inkább volt 70, mint 60:D sokkal inkább személyiség függő a dolog, meg hogy szívesen csinálja-e vagy sem a tanítást. Az idősebbeknél max az a 'gond', hogy a tanítási módszerük sokszor a régebbi generációknál működött, viszont ebben a mai nagy liberális meg mindent megengedünk viselkedésben már tarthatatlan (lenne), de ők meg már nem fognak új 'trükköket' megtanulni...
2011. dec. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan tanárom gimiben, aki éppen hogy kijött az egyetemről, de mégis messze az egyik legjobb volt! Modern eszközökkel oktatott, kivetítette az anyagot, illusztrálta a témát, ami mondjuk egy bioszhoz éppenséggel nem ártott :D alap órán úgy leadta az anyagot, hogy emelt szinten is bőven tudtam hasznosítani. Persze az idősebb generációban is vannak jók, de ahogy az első válaszoló is írta, nem nagyon haladnak a korral és nem biztos, hogy olyan élvezetese lesz az órájuk. Persze ez nem azt jelenti, hogy rossz tanárok, csak azt, hogy nem mindenki élvezi.
2011. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen vannak az idősebbek között is jó tanárok de sajnos ritka.
2011. dec. 11. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs köze a fiatalsághoz, van olyan fiatal tanárom aki rohadtul próbál fegyelmezni, próbál keménykedni, meg olyan is, aki ugyan jó fej, de unalmasan tanít és nem tud fegyelmet tartani. És van idős tanárom, aki rohadt jól tanít, érdekesen, imád magyarázni és tanítani, mindenki csendben van óra közbe. És természetesen a fordítottja is megvan, van akinek bealszom az óráján.

Egyszerűen vannak jó és rossz tanárok, ennyi az egész, a tanításhoz is kell tehetség.

2011. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.Egy vérbeli oktatónak akinek van tehetsége az ő előadása megfogja az emberek figyelmét.Sajnos Magyarországon nem nagyon szelektálják a tehetséges és tehetségtelen tanárokat , tanítókat.Finnországban tényleg felmérik a tehetségüket de hogy itt miért nem azt nem értem...
2011. dec. 12. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy gyerek is kell ám hozzá.

Én is tanár vagyok, és a gyakorló tanításon egy szuper, elit iskolában voltam. Imádtam tanítani, csupa értelmes gyerek. Csomó játékos feladat, rejtvények stb.


Most meg olyan iskolában vagyok, ahol a gyerekek 5-ikben még írni se tudnak. Vagy a 6. gyerek az iskola büfében nem tudja kiszámolni, mennyi a visszajáró 500 ft-ból, ha 280-ba kerül, amit vett. Ezeknek órát tartani színesen, változatosan? Az életkedvem is elmegy tőlük... És sajnos sokszor elveszik a kedvem, és a jobb osztályokhoz sem írok óratervet olyan szívesen....

2011. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!