Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichodráma? Kötelező titokta...

Pszichodráma? Kötelező titoktartás? Alá is íratják? Nem durva ez?

Figyelt kérdés

Röviden a következő:

Pszichológus ill. mentálhigiénés képzésben van egy úgynevezett pszichodráma önismereti kurzus, ami elvben arról szólna, hogy hű de add ki magad, és hű de légy őszinte, és alá is kell titoktartási nyilatkozatot írni, elvileg aki megszegi az repül, na ennek ellenére a követklező történt: Szerencsétlen srác mindössze csak tényleg őszinte volt, és simán elmondta, hogy neki nem, barátnője, hanem barátja van. Na ezt nagy érdeklődéssel fogasdták, és senki nem mutatott ellenszenvet, legalábbis ott. Aztán jöttek a sorozatos kis húzások, hogy hiába ért véget az önismereti kör, a srácot egyfolytában cikizik, sőt azóta érdekes módon a tanulmányi eredményei is romlanak, nem mintha azóta rosszabb lenne, csak azóta rosszabb jegyeket kap.


Ti ezt nem tartjátok durvának? Kérik az abszolút őszinteséget, utána meg visszaélnek vele?


2009. máj. 17. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nagyon durva, szerintem a srácnak csoportot kéne váltania, esetleg beszélnie kellene a tanulmányi professzorral. Nem tudom mi a jó megoldás. Én is mentálhigénésnek készülök majd, de én még csak idén érettségizek.
2009. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is felhozhatod ezt a problémát a csoporban, persze előtte a sráccal egyeztetve, hogy ő is akarja-e.
2009. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az emberi ostobaság. Szerintem is fel kellene hozni a témát egy ilyen beszélgetésen. És, ha utána nem változik semmi (a pozitív irányba), akkor iskolát kell váltani.
2009. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nos köszi széápen, de nem ilyen egyszerű, mert ilyen önismereti traininget összesen 2 helyen tud az ember ma Budapesten csinálni, azaz nem olyan egyszerű sulit váltani.

Hát hog yhozzuk fel a problémát .. huh, és gondoljátok ott majd akik így alattomoskodnak, képesek lesznek beismerni, hog ymilyen egy szemetek tualdjonképpen?


Te pedig inkább ne gyere mentálhiginénés pályára, hidd el, több köztünk a dilis, mint sokszor a "betegek" között ... és ez nem vicc, ez itt a baj.

2009. máj. 17. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
lehet, hogy csak arra akarják rávenni, hogy ezt a nagynyilvánosság elött is felvállalja
2009. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

és ezért adnak neki rosszabb jegyeket és ezért szemétkednek vele?

ááá ne feltételezz te ilyen jószándékot sajna ...

2009. máj. 18. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Undorító ez a sok homofób... Elkeserítő, hogy még egy ilyen képzésben sem tudnak kezelni egy ilyen egyszerű problémát. És ezek akarnak ennél érdekesebb dolgokat is megoldani...?!
2009. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah hát eszméletlen mennyi idióta ember van. Az ember azt hinnél, hogy mondjuk pár diplomával már értelmesnek számíthat, aztán a nagy frászt. Egyszerűen hihetetlen.
2009. júl. 1. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült megoldani?
2009. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nagyon sok pszichodrámán vettem már részt és még egyszer sem írtam alá semmit. Magamról tudtam meg dolgokat, mások nem tudom mit kezdenek vele, nem az én dolgom és soha nem beszélnék más helyett, más gondjáról azért mert félénk.
2010. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!