Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógia vagy szociális...

Gyógypedagógia vagy szociális munkás szak?

Figyelt kérdés
Igazából mind a kettő érdekelne. Nem tudom, hogy melyikkel járnék jobban a jövőben.
2011. dec. 19. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én látom az ismerőseim tapasztalatain keresztül a helyzetet,mindkettővel nehéz lesz elhelyezkedni.
2011. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Felpontoztalak.
2011. dec. 23. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én jelentkeztem mindkettőre, a szocmunkáért nagyon sokan lehülyéztek. Van olyan ismerősöm, aki azt tanul, és nagyon szereti, valamilyen drogosokkal foglalkozó központban szeretne elhelyezkedni (ne haragudj, fáradt vagyok és nem jut eszembe értelmesebb megfogalmazás x)). Nem tudom, mennyire tud majd elhelyezkedni, de az biztos, hogy ebből nehéz lehet megélni. A volt sulimban dolgozik egy szocmunkás hölgy tanácsadóként, egyszer őt is megkérdeztem erről, és azt mondta, hogy ő nem bánta meg, de kevés iskolában alkalmaznák, pedig lehet, hogy nem ártana. Ennél "feljebb" szerintem nem lehet jutni, mármint úgy értem, hogy neki van a legkényelmesebb melója, mert mondjuk az, aki a hajléktalanokkal foglalkozik elég sok borzalmat láthat. Nem tudom, téged mi érdekelne konkrétan ebben az irányban.

Az orvos nővérem szerint a gyógypedagógiának van jövője, szükség lenne jó szakemberekre,de az megint egy másik kérdés, hogy mennyi a munkahely.

Komoly elhivatottság kell mindkettőhöz, és ha azt nézzük, hogy mondjuk egy szocmunkás fizetéséből kellene majd megélned, a helyedben valamivel bebiztosítanám magam az anyagi körülményeimtől függően.

Bocsi a sok rizsáért, csak sokat gondolkoztam róla tavaly, és ezeket hallottam vissza.

2011. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, hasznos volt!
2011. dec. 24. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!