Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológiát tanulók, milyen...

Pszichológiát tanulók, milyen tárgyaitok voltak első félévben? Hány előadás és hány gyakorlat? És a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy az egyetemek között van-e ebben különbség, és ha igen, akkor mekkora. Szóval azt is írjátok le, hová jártok, ha kérhetem.
2011. dec. 23. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A Károlira járok.Nem emlékszem már az első félév pontos arányaira,idén 7 előadás és 5 gyakorlat volt (MA I. évfolyam). A tapasztalataim alapján azonban azt mondhatom,hogy az első,vagy az első két félévben minden képzésben(BA,MA) az alapok elsajátításán van a hangsúly,később kezd a gyakorlatok arány a nőni. A 2009 őszi elsős órarendet találtam meg,de ahogy nézem,nekünk is ugyan ez lehetett 2008-ban. Nekik 5 előadás és 4 gyakorlat volt,ha csak a kötelező tárgyakat nézzük.A tárgyaik a következők voltak:


anatómia előadás, a pszichológia biológiai alapjai előadás,matematikai statisztika alapjai előadás, matematikai statisztika alapjai gyakorlat,bevezetés a pszichológiába előadás,általános lélektan előadás, általános lélektan gyakorlat,pályaszocializáció (gyakorlat tömbösítve 3 alkalomba) és egy szabadon választható tárgy (gyakorlat).


Én a mesterképzésen vagyok elsős,így is érdekelnek a tárgyaim?Vagy csak a BA tárgyak?

2011. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen! :) A tieid is érdekelnek, bár én még elég messze vagyok az MA-tól.
2011. dec. 24. 00:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt félévben a tárgyaim: személyiségpszichológia mesterfokon előadás,fejlődéspszichológia mesterfokon előadás, statisztikai eljárások és adatkezelés mesterfokon 1-2.,statisztikai eljárások és adatkezelés mesterfokon 1. gyakorlat,kommunikációs készségfejlesztés 1. gyakorlat, pályaszocializáció és pszichológus etika gyakorlat tömbösítve 3 alkalom,az egészség-pszichofiziológia anatómiai és élettani alapjai előadás,pszichiátriai alapismeretek előadás,család és párvizsgálat gyakorlat tömbösítve 3 alkalom (kötelezően választott tárgy!),a klinikai pszichológia és a tanácsadás alapjai előadás,kommunikáció a családban gyakorlat,az egészségpszichológia alapkérdései és társadalmi kontextusa előadás.


Hozzátenném,hogy én klinikai és egészségpszichológia szakirányra járok mesterképzèsre,szóval a tárgyak nagyban függnek a szakiránytól is.Ha van még kérdésed szívesen válaszolok privátban is.Sikeres felvételit!

2011. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hűha, ezt is köszönöm! A felvételin már túl vagyok, csak szeretnék némi rálátást nyerni arra, hogy máshol hogy mennek a dolgok. Egyedül a pályaszocializáció nem mond így semmit, bár lehet, hogy nálunk is van ilyesmi, csak más néven fut.

Egyelőre engem is a klinikai pszichológia vonz, de nyitott vagyok mindenre. Hány embert vettek fel hozzátok?

2011. dec. 24. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Te hova jársz most?A mesterképzésen most 33-an vagyunk,a fele államin,a fele költségesen.A pályaszocializációs kurzus Bagdy Emőke professzorasszony ötlete volt,még az intézet alapításakor.Ez minden félévben van,3 alkalom reggeltől délutánig (tömbösítve).Minden félévben más a témája,van,hogy a csapatépítés és egy kis kóstoló az önismeretből,vagy etika,kommunikàció stb.
2011. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem,hogy kb 200 jelentkezőből vettek fel 33-at hozzánk.Egyébként elvileg a BA képzésekben nincs annyira sok különbség,bár minden egyetemen más a szemlélet,ez az órarended is rányomja a bélyegét.Az ELTE-n pl 6 félév az általános lélektan,nálunk csak 3. Meg ott egyébként is az elméleten,később a kutatásokon van a hangsúly.Mi például a régi kísérletekről csak tanultunk,nem

végeztük el őket egy gyakorlati óra keretein belül.Az MA képzésekben ahogy én látom már jóval nagyobbak az eltérések,érthető módon.

2011. dec. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, én a károlin vagyok elsős. jól írta az első válaszoló, az első félévben még mindig ezek az óráink, 2 gyakorlat (statisztika és általános lélektan, azaz általános pszichológia. a neve ellenére nem sok még benne a pszichológia, főleg biosz, élettan, fiziológia, anatómia és néhol egy kis fizika. pályaszocializáció meg csak a károlin van.
2012. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ehh, szilárdan emlékszem, hogy válaszoltam, de ezek szerint eltűnt...


Szóval köszönöm mindkettőtöknek!

Egyébként Pázmányos vagyok, és azért tettem fel a kérdést, mert sokan kérnek tanácsot, hogy hol tanuljanak tovább, és nem szeretek úgy véleményt mondani, hogy csak a saját egyetemünket ismerem.

2012. jan. 7. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!