Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol van ilyen egyetem? Hol...

Hol van ilyen egyetem? Hol vannak nagy előadóteremben tartott órák, vagy olyan mint középsuliba: kis teremben összesűrítve mindenki és interaktív? Egyáltalán hogy történik az egyetemen a tanitás, előadás, aktivak nagy terembe vagytok szétszórva?

Figyelt kérdés
Lényegében az lenne a kérdésem még 1x kifejtve, hogy melyek azok a szakok, vagy melyek azok az egyetemek ahol úgy zajlik az oktatás hogy bemegy mindenki egy nagy terembe, a tanár csak mondja, tehát az óra inkább monologikus mint párbeszédes, és az egyetemistáknak nem kell aktívan részt venni az órákon elég csak figyelni vagy a leghátsó ulősorba ellenni és csak jegyzetelni figyelni, mert most előreláthatólag nem lenne nagy kedvem újra egy jó pár évet eltölteni úgy hogy az órák interaktivak, a tanárkérdezget stb. hanem inkább olyan hogy bemegyek egy hatalmas előadóba-nem kell egymás szájába lihegve ülni, hanem jól szétszórtan is lehet akár- nincs aktivitás- a tanár magyaráz-max ha valaki nem ért valamit akkor kérdez stb... illetve ne kelljen nagyon sokat órán beszélni, meg ne is erre mnejen ki az óra hanem csak a tanár mondja-mondja és kész...érdekelne hogy milyen szakok vannak ilyenek, vag ymilyen egyeetemeken megy igy a tanítás...
2011. dec. 9. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ELTE-n,a Corvinuson és a BME-n.Azon múlik egyébként,hogy az adott képzés mennyire gyakorlatorientált,és hányan vannak az évfolyamon.Minél többen vannak és minél elméletközpontúbb (tehát kevés a kiscsoportos gyakorlat),annál inkább hajaz a képzés arra,amit leírtál.


21/L

2011. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Konkrétabban letudnál írni mondjuk 1 átlagos napot az egyetemen mondjuk amilyen szakon vagy, meg egyébként aki még tud válasszokat írni szívesen venném, mert eléggé fontos tudni azért magát az oktatás menetét is tudni, meg a folyamatát, köszi előre is.
2011. dec. 9. 17:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a fentiek közül egyikre sem járok,szóval nem tudom,hogy mennyire érdekel egy átlagos napom.Nálunk kis csoportokban folyik az oktatás,sok a gyakorlat,az egész évfolyamon kb. 35-en vagyunk.Én épp,hogy ezt kerestem,mert úgy gondoltam,hogy amit én tanulok,azt úgy érdemes oktatni,ha sok a külső terepen végzett és kiscsoportos gyakorlat.Előadásokon nagyjából 20-25-en szoktunk lenni (sokan hiányoznak),a gyakorlatokon kb. 15-en.Az előadások során az előadók sok személyes tapasztalattal gazdagítják azokat,és kérdésekre is bőven van idő és lehetőség.Mindenki ismer mindenkit,mivel ilyen kevesen vagyunk.Az új tanárok egy idő után mindenkit ismernek név szerint, a gyakorlatvezető tanárok még hamarabb megtanulják a neveket.
2011. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyakorlat mindenhol 10-15 fős csoportokban zajlik, az előadás pedig rendszerint nagy előadókban. Ez a legtöbbször nem szakfüggő. Persze egy olyan szakon, ahol összesen nincs több 20 embernél, nyilván az előadás is kis teremben zajlik. Minden szakon vannak gyakorlati órák, pl. a BME-n matematika előadás egy közepes teremben, utána gyakorlat 10 fős csoportokban, ahol feladatmegoldás zajlik, kérdések, feleletek. Szóval arra ne számíts, hogy bármilyen egyetemen megúszhatod a gyakorlati órákat, amelyek egyébként rendkívül hasznosak, főleg természettudományos szakokon, ahol a sok matek miatt fontos a gyakorlás.
2011. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Szinte minden (vagyis szerintem minden) szakon többféle óra van.

Az előadás olyan, amilyet leírtál. Mindenki ott van egy előadóban, a tanár mondja az anyagot, a diákok meg figyelnek, jegyzetelnek stb.

Bár ez az "egymás nyakába lihegős" dolog éppen attól függ, hogy milyen óráról van szó. Nekünk volt olyan, hogy be sem fértünk a terembe, de olyan is, ahol egy 100 fős előadóban voltunk 20-an.


A szemináriumokat kisebb csoportoknak tartják. Ez interaktívabb. Tanártól függ, hogy hogy tartja. Van, aki magyaráz és lehet kérdezni az anyaggal kapcsolatban, vki kérdezgeti a diákokat.

Műszaki szakokon a szemináriumon számolnak azt hiszem.


Gyakorlat meg ugye attól függ, milyen szakon van az ember. Nálunk (orvosin) pl. labor gyakorlatok vannak (pl. kémiai kísérleteket kell csinálni), vagy kórházban betegvizsgálat, vagy patológián boncolás stbstb...


De most komolyan...te ez alapján akarsz szakot választani? Mert sztem ilyen hozzáállással nem kell továbbtanulni. Azt sem tudod, mi érdekel, csak ilyen meg olyan legyen az óra...Bocs, de szerintem ez gáz.

2011. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen szak nincs. Először, az általános tárgyakat nagy előadókban hallgatjátok majd. Igazából az aztán az egymás nyakába lihegés, amikor a 350 fős előadóban 400an vagytok. :) Értelemszerűen az ilyen nagy előadásoknak maximum csak a végén szoktak kérdezni, nem szakítják félbe az előadót.


A tárgyak jelentős része úgy épül fel, hogy a fent említett előadás és a kisebb csoportokba osztott (kistermes) szeminárium vagy gyakorlat vagy labor. Itt interaktívak az órák, bár ez tanárfüggő.


Minél előrébb vagy a képzéssel annál jobban kivesznek az órarendedből a nagyelőadós tömegórák, és egyre inkább kiscsoportos előadások, szemináriumok lesznek majd.


Nem tudom, hogy miért félsz a csoportos munkától, nem harap ott senki. Ha egyetemre mész, ez bizony elkerülhetetlen, de egyáltalán nem borzalmas.


Sőt, mondok jobbat: Általában a nagytermes előadásokat lehet ellógni, mert ott nem vezetnek névsort (katalógus) a szemináriumokon azonban igen. Bizonyos mértékű hiányzás után pedig bukod a tárgyat, nincs vizsga, hanem újra fel kell venned, és végig kell hallgatnod.

2011. dec. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!