Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikások! Ti milyen...

Anglisztikások! Ti milyen minort vettetek fel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hova jársz?


Én ELTE-re és japánt vettem fel minornak. Elég gyors a tempó, sokan nem is bírják, de én szeretem. :)

2011. dec. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak most szeretnék jelentkezni anglisztikára, és érdekel, hogy milyeneket szoktak általában felvenni :) És úgy vetted fel a japánt, hogy semmi alapod nem volt, vagy tanultad már előtte?
2011. dec. 28. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Ott kezdtem. Elvileg minorhoz kellett alaptudás előző években, és csak idén indult először teljesen kezdőként.


Nyelvi minort szeretnél amúgy vagy milyet?

2011. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát én a magyarra gondoltam, de lehet orosz vagy francia...Nem tudom, először szeretnék eljutni addig, hogy felvegyenek :D

Az emelt színtűd mennyi lett?

2011. dec. 28. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű nekem nagyon szar lett, főleg mert szemét volt a szóbelin, aki pontozott, és így nemcsak én, hanem a fél sulim minimum 10 ponttal kevesebbet kapott körülbelül... Így 74% lett.

De már nem érdekel, lényeg, hogy felvettek, a szintem meg C1 így is, úgy is.


És franciául tudsz középfokon? Mert oda olyan szint tudás kell. És a francia minor nagyon kemény, azt mondják...

2011. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

74 azt sztem elég jó :)

Nem, egyáltalán nem tudok franciául...

Ti már rendesen beszéltek angolul??

2011. dec. 28. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted, hogy beszélünk-e angolul rendesen?

Minden óránk angolul van, kivéve egy előadást, ami nem csak anglisztikásoknak van. Szóval elengedhetetlen, hogy rendesen beszéljük, mert pl. amikor egy irodalmi műről kell elemzést írni, akkor az ugye alapfeltétel.


Hát franciául olyan magas szinten nem hiszem, hogy meg tudnál tanulni szeptemberig. De van még nagyon sok minor azon kívül.

2011. dec. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pontosabban inkább úgy kérdezem, már perfekt beszéltetek, amikor elkezdtétek, vagy az első éven tanultátok meg?

Elsősorban az angol érdekel, nem a francia...ráérek még, és amúgy is inkább a magyart választanám mellé...

2011. dec. 29. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!