Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szidják annyian a...

Miért szidják annyian a magániskolákat?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt például a Kodolányit, a ZSKF-et, a Gábor Dénest és a többi.. Azért mert fiatal és mert magánkézben van? Igazából csak ennyit tudnak felhozni ellene, a többi meg csak humbug, kitalált mese.. Engem nagyon vonz a Kodolányi, de hát annyi sz*rt lehet róla hallani... :S
2011. dec. 26. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert az esetek nagy részében szinte tudás nélkül garantálja a végén a papírt. Lásd: normális helyeken "főiskolai, vagy egyetemi végzettség, kivéve GDF" ...
2011. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mert eléggé csehül állnak a dolgok, mikor az anyag leadásáról van szó.

Lehúzni pénzzel, abban baromi profik.


Nem baj, ha fiatal egy iskola, az a lényeg, hogy működjön normálisan, és ne neked kelljen már rimánkodni a TO-on, hogy írják már alá az x papírodat - ergo súlyos százezreket is fizetsz, és b*sznak dolgozni.

2011. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem írok semmit, mert úgyis elfogult vagy a KJF iránt meg a felsőoktatás működését sem látod át, hozzáteszem más sem látja át 18 évesen.


Majd 4-5 év után megérted az egészet amikor otthon üldögélsz munkanélküliként nézegeted a falra felfüggesztett diplomád miközben, valamilyen szak vagy betanított munkát keresel a neten, amihez középfokú végzettség is elég....

2011. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A többség nem tudja, hogy ezek magánsulik, viszont már mindenki halott róluk. Hírhedten nem a jók között vannak. A GDFnél behaltam. A kormány gondolkodott annak a megszüntetéséről is. PL ott van a KF GAMF. Van olyan álláshirdetés ahol kiemelték, hogy ilyen embert nem vesznek fel.


Ezek többségében a pénzre mennek és a munkaadók nem annyira ismerik el az itt szerzett végzettséget. Pont mostanában olvasta, hogy az se mindegy hol végez az ember.


[link]

2011. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én magániskolába jártam Budapesten ,és elégedett vagyok teljesen.Sokkal magasabb szintű nyelvtudást adtak mint a sima gimnáziumok.Emellett rengeteg lehetőség , program , sport lehetőség volt és nem csak 1-2.Emellett az iskola felszereltsége és fejlettsége is a nagyon modern vívmányokkal volt felszerelve és sehol egy kopott radiátor vagy bomló vakolat.Ez az iskola nemzetközileg elfogadható tudást biztosított amit semelyik más állami iskola nem tudna.A tanárok türelmesek , nyugodtak , segítőkészek és közvetlenek voltak , bármilyen problémával lehetett hozzájuk fordulni , akár lelki gondokkal is.A diákok légköre is nagyon jó volt , nagy összetartás alakult ki és amiben tudtuk segítettük egymást.


A tandíjat inkább nem közlöm mert , irigykedés és veszekedés származna belőle.

2011. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"Értem ezalatt például a Kodolányit, a ZSKF-et, a Gábor Dénest és a többi" Látom, kedves utolsó, hogy a szövegértést már nem tanították ott meg:) Itt főiskolákról van szó, nem gimnáziumokról.
2011. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy magán középiskola teljesen más, mint egy magán főiskola. V.milyen okból kifolyólag a magán középiskolák jobban működnek, jobban odafigyelnek dolgokra (ettől függetlenül ugyanúgy ellenőrzik őket, mint az állami középiskolákat, és megb*sszák őket, ha sumákolnak).


A tandíj nem lényeg (nem is értem, hogyha követted a gondolatmeneted, minek szúrtad be ennek emlegetéséről a mondatot.....), utolsó előtti; az oktatás minősége a lényeg! Ha meg már tandíj, akkor elvárható, hogy sok pénzért színvonalas legyen az oktatás. Szerinted nem?

2011. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok elfogult a Kodolányival kapcsolatosan, csak felmerült ez is, mint opció. :)

Azért vannak bennem nagy nagy kérdőjelek ezzel kapcsolatban, mert sok dolgot nem értek.. Az első például a ponthatárok. Példának vettem egy szakot, a nemzetközi tanulmányokat és utánanéztem dolgoknak. Az ELTÉ-re 428 ponttal, a Corvinusra 453al, a Szegedi Egyetemre 431el, a Pázmányra pedig 433al lehet bekerülni. Ezeknek az iskoláknak ugye azért megvan a hírnevük.. Na már most ezzel szemben a többi "kis sz_r" intézményekbe is hasonlóan magas pontszámmal jutsz csak be, a KJF 423, a ZSKF 394, az ÁVF pedig 422 pontot kér. Na már most ugye a "kereslet szüli a kínálatot" alapelven gondolkoztam ezzel kapcsolatban így arra jutottam, hogy a pontszámok alapján mégiscsak jelentkeznek egy páran, mert ha kb a kutya se menne oda, akkor felvennének minden jöttmentet 250 pont felett.. De nem így van, tehát oktatják a hallgatókat szép számmal és ugyanúgy jelentkeznek is oda. De ha olyan rossz lenne, akkor miért jelentkeznének annyian? Mi lenne abba a buli, hogy elvégzel valamit, de utána kitörölheted a feneked a papírral?

2011. dec. 28. 22:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Időhúzásnak jó (sokan halvány elképzeléssel sem rendelkeznek arról, hogy mit akarnak kezdeni az életükkel, de mert van egy jó érettségijük és megcsináltak x nyelvvizsgát, jelentkeznek, aztán "majd lesz v.mi").

Az egy dolog, hogy mennyi jelentkezik, mennyit vesznek fel, de az is, hogy mennyien hullanak ki - utóbbi nem érdeke az iskolának, mert az fejenként annyival kevesebb pénz. Inkább benntartják a diákot, csak fizessen.

2011. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező annyian írtak már erről itt olvass már utána. A ponthatárok nem a képzést minőségét határozzák meg. a diákok nagy része nem azért jelentkezik a vidéki egyetemekre, mert az színvonalas, hanem mert közel van és nem akarnak elmenni pl Bp.-re és így akár bejárósok is lehetnek, vagy épp Székesfehérváron laknak.....
2011. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!