Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen a legérdemese...

Melyik egyetemen a legérdemesebb pszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés
Több helyen azt hallottam, hogy a Károli a legjobb, az ELTE meg a legalja. Ez tényleg igaz? De akkor miért az ELTE-re a legnehezebb bekerülni? Olyat is hallottam, hogy a színvonal között nem sok különbség van, és a hírnév meg szervezettség miatt jobb lenne az ELTE, mert a Károli ilyen szempontból nem túl jó. Többi egyetemről is mondhattok véleményt, ahol tanítanak pszichológiát, kíváncsi vagyok, csak engem leginkább a Károli meg az ELTE érdekel, mert azok Budapesten vannak. És én ott szeretnék tanulni.
2011. dec. 26. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért oda jelentkeznek legtöbben? Mert az a legismertebb. Ennyi az oka.

[link]

2011. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt valaki meg tudná mondani, mit tesz, hogy gyenge a szolgáltatások színvonala a Károlin? Ezt így önmagában értem, de milyen fajta szolgáltatások színvonala gyenge?

2011. dec. 26. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:

kre-re járok, most vagyok elsőéves. A véleményemmel picit egyedül vagyok, de meg van az oka.

Igaz nem tudom, milyen az elte pszicho, de ha lehetne változtatni, itt hagynám a károlit azonnal.

Az a tanulmány, amit linkelnek, az kb. 3 éves, objektív alapú tanulmány, ami ebben az esetben nem mindig célravezető.

Továbbá elég sok tanár tanít az ELTE-n is.

2011. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem annyi a bajom az ELTE pszichójával, hogy túl sok embert vesznek fel, szerintem ez pont egy olyan szak, ahol kis létszámban kéne oktatni. A különbség igazából a megszerezhető tudás minőségében van: az ELTE főleg elméletre fektet hangsúlyt, akkor menj oda, ha kutatni akarsz.

Egyébként én is úgy voltam, hogy hú, Pestre akarok menni, mert az mekkora jó már, de mióta be kell járnom oda heti egyszer órára, rájöttem, hogy nem bírnám elviselni, ha ott kéne laknom... Viszont akármikor bemehetek, ha kedvem támad. Ha tényleg komolyan gondolod a továbbtanulást, akkor sosem annak alapján érdemes dönteni, hogy hol van az egyetem, hanem hogy jó-e. Nem lebeszélni akarlak, csak megjegyeztem.

2011. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Budapesten élek, a kollégium anyagilag nem megengedhető sajnos.:(
2012. jan. 2. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt meg tudom érteni =/

De ha pesti vagy, a fenti kettő mellett még talán a Pázmány is szóba jöhet, nagyon sokan járnak ki Bp-ről.

2012. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!