Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak engem zavar, hogy a most...

Csak engem zavar, hogy a most érettségizők kb.90%-a biztos abban, hogy szeptembertől ott fog kezdeni, amit első helyen megjelölt?! Más is így van ezzel vagy kivétel lennék?!

Figyelt kérdés
Az érettségi időszaknak közel sincs vége, a dolgozatok nagy része még ki sincs javítva, a szóbeli is majd egy hónap múlva kezdődik, a ponthatárokról semmi hír, mégis a 12.-esek sőt, már a 9.-esek nagy része is azt mondja, Ő bizony szeptemberben azon a szakon fog kezdeni, amit megjelölt. Sokan azt gondolják, hogy mivel idén többen jelentkeztek a felsőoktatásba, a ponthatárokat leviszik -ami szerintem baromság, mivel az államilag támogatott helyek száma ugyanannyi mint tavaly, ergo növelik a pontokat, hogy kiszórják a "rosszabb" teljesítményű diákokat, akik csak fizetős helyre tudnak így bejutni- vagy azt, hogy a szülők zsebből ki tudnak fizetni félévente 150-200 ezres tandíjat főleg a mostani gazdasági helyzetben, mikor sorra bocsátanak el embereket és nő a munkanélküliek arány?!
2009. máj. 20. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Igen, szerintem csak teged zavar.
2009. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz. Az osztálytársaim már februárban azt tervezgették, hogy melyik vonattal fognak vasárnaponként feljárni Pestre, meg hogy miket visznek magukkal...

Ők biztosak, kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e nekik.

Én annyira nem bízok magamban, hogy nem is jelöltem be semmilyen fősulit, egyetemet, inkább okj, abban viszont biztos vagyok, hogy szeptembertől ott kezdek:)

2009. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdezném és nem kötekedésből, hogy mire fel ilyen biztosak akkor az érettségizők ezzel kapcsolatban?
2009. máj. 20. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Na vajon miért gondolják? Igazából nem is gondolják csak azt akarják mutatni hogy ők mindent tudnak. Unokatesóm is minden eddigi vizsgájára azt mondta (a törit kivéve) hogy lehetett volna jobb is,ám amikor rákérdeztem hogy mit érez,akkor azt mondta hogy szerinte felveszik.
2009. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Talan mert jol sikerult az erettsegijuk? Mert van nyelvvizsgajuk? Mert mondjuk olyan szakra jelentkeztek, amin csekely ponthatarok varhatok? Ezer oka lehet. Szerintem inkabb magabiztosan varjak a jovot, minthogy lemondoan es pesszimistan keseregjenek a sikertelensegukon. Es kivanom nekik, hogy bejussanak.


1. valaszolo

2009. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem irigylem tőlük ha bejutnak, én is bejutottam arra a szakra amire szerettem volna, csak meglepett, hogy tényként kezelik, hogy felvették őket.
2009. máj. 20. 16:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan szakra jelentkeztem volna, ahol 300 a ponthatár, én is eléggé biztos lennék a dolgomban:D De így marad az izgulás:)
2009. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nálad a pont:D
2009. máj. 20. 17:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pl tudom, hogy az első helyre nem jutok be:) Kellett volna egy nyelvvizsga, de a válság miatt nem futotta rá:S
2009. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Azzal kezdeném, hogy tudom, hogy engem nem vesznek fel az első helyre, mert olyat jelöltem meg, ami egy olyasféle álom volt, és gondoltam, hogy adok neki egy esélyt, hátha valami csoda folytán mégis felvennének. Mi (az osztályom) már szeptemberben pontokat számoltunk (oké, persze hasraütésre mondott százalékokkal, de nyilván mindenki tudja, hogy mi az, ami reális saját maga számára). Gondolom sokan olyan helyet jelöltek meg elsőként, ahová valós esélyeik vannak a bejutásra, így joggal lehetnek magabiztosak. Másrészt az írásbeli eredményekről azért már lehet dolgokat tudni, igaz nem hivatalosan, de a tanárok meg szokták súgni, hogy hogy sikerült. Ezzel már lehet számolgatni. Egyébként megkérdezhetem, hogy miért zavar az, ha valaki magabiztos, és bízik a saját képességeiben?
2009. máj. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!