Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik lenne kézenfekvőbb...

Melyik lenne kézenfekvőbb szak számomra?

Figyelt kérdés

Jelenleg két évem van még az érettségiig, azonban már most töprengek rajta, mi bizonyulna jobbnak továbbtanulási téren, illetve a későbbi elhelyezkedésre s fizetésre is egyaránt ügyelve.

Egyetemre szeretnék menni, de főiskolákat is szemügyre vettem Buda(Pest) körzetében.

Bme-n gépész, esetleg járműmérnöki szak keltette fel az érdeklődésemet.

Jogon is gondolkodok, úgy vélem bőven 400pont felett kell teljesíteni. Később mennyire lehet vele elhelyezkedni, az mondhatni labilis.

Végső soron könyvelésen is vélekedek. Utóbbit főiskolán (PSZF) érdemesebb elvégezni!?


Mindenféleképpen nappali, államilag finanszírozott szakra kívánnék menni.

Milyen pontok kellenek ehhez a jelenlegi pontszámítás szerint?


Később, miképpen lehet elhelyezkedni az alábbi szakokkal, illetve milyen juttatásra lehet számítani? (tudom nem a juson van a legnagyobb hangsúly, de azért csak-csak megmozgatja az embert, valamint kíváncsi is vagyok rá)


Köszönöm a tippeket, tanácsokat ez ügyben!


2011. dec. 30. 09:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
www.felvi.hu -n nagyon sok mindent megtalálsz. a Felvételihez szükséges pontokat (egyetemenként és főiskolánként), stb.
2011. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szemügyre vettem, azonban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm a gyors reakciót! :)

2011. dec. 30. 10:57
 3/24 anonim ***** válasza:

De miért kell iyen műhivatalosan fogalmazni?:)

A számvitel a pszfen a legjobb, ha ezen a területen akarsz elhelyezkedni, akkor mindenképpen a bgf-en végezd.

2011. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
ilyen kedvem volt, bár nem nagyon szoktam megfogalmazni a mondandómat, ha semmi jelentősége nincsen
2011. dec. 30. 12:28
 5/24 anonim ***** válasza:

Hát jó különböző szakokat vettél szemügyre, konkrét elképzelésed még biztosan nincs.

Milyen tantárgyak mennek jól, és hányas vagy belőlük?


A BME gépészhez, járműhöz szükségeltetik matematika, fizika, műszaki rajz, gépészeti smeretek.

Érettséginél nem árt emelt szinten is letenni egyből.

2011. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Idei évet kicsit elrontottam, de az utolsó két év számít, így jól megcsinálom. 4-es vagyok általában.
2011. dec. 30. 12:40
 7/24 A kérdező kommentje:
Matek nehezebben megy, de ha jól rámegyek, esetleg tanárhoz elmegyek, akkor az se lesz rossz. Most 3-as vagyok abból.
2011. dec. 30. 12:42
 8/24 anonim ***** válasza:

Na akkor gépész, jármű kilőve.

Maradt a jog, vagy a könyvelés.

Hogy megy a történelem, és a bemagolós dolgok?

Jogászon eszméletlen mennyiségűt kell bemagolni.

Viszont ha jogászban gondolkodsz, hozzá kell tenni, nagyon profinak kell lenned benne ahhoz, hogy el tudj helyezkedni.

Viszont ha elhelyezkedtél már benne, akkor -megfelelő tapasztalatok után - jól kereshetsz.


Könyveléssel talán könnyebb elhelyezkedni, a szakmai precizitás itt is jelentős, a sokéves tapasztalatok mellett.

A keresetet tekintve jelentősen függ, hogy hol helyezkedsz el.

Például főkönyvelőként akár 400 ezer Ft-ot is kereshetsz havonta, azonban ilyen pzicióban igen nehéz bekerülni.

Könyvelhetsz persze saját állalkozóként is, ekkor a kereset nyílvánvalóan a kuncsaftjaid számától függ, ja meg attól, hogy hogyan képesek fizetni.

2011. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kilövést, hogy érted? 4-es jegyek kevésnek bizonyulnak vagy a matek?

Matekot jövőre s utána kitudom javítani. Fizika 4-es most, gondolom ennek is jelentős szerepe van.

Járműmérnöki egyébként mely szakterületet öleli magába? (Kocsit mikor gépre kötik s elhárítják a hibát?) Nem találtam, erre utaló leírást.

2011. dec. 30. 13:59
 10/24 A kérdező kommentje:
Magolással nem nagyon van probléma, bár törekszek nem így tanulni semmit, mert például fizika nagy szarban van az aki magol, ha nem tud egy képletet átrendezni.
2011. dec. 30. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!