Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE kevesebbet ér, mint egy...

DE kevesebbet ér, mint egy budapesti egyetem?

Figyelt kérdés

Most nem tudom, hogy jutott eszembe, csak jött. :D A DE TTK szakára járok, és megnéztem más egyetemek szeptemberi ponthatárait, és azt tapasztaltam, hogy a DE TTK pontszámai ALACSONYABBAK a budapesti egyetemekénél. Ez azt jelenti, hogy a Debreceni Egyetem képzése alacsonyabb szintű, kevesebbre fogják értékelni a diplomám, mint egy pesten diplomázottét? Érdemes lenne Budapesten végezni, még akkor is, ha bukdácsolnék?


Köszönöm! 19L


2012. jan. 2. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
nem érdemes. a ponthatár nem azt jelenti,hogy alacsonyabb szintű a képzés.
2012. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De alapjában véve egy pesti egyetemen végzett szakembert hamarabb felvesznek mint egy DE-n végzettet, nem?
2012. jan. 2. 15:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Munkahelyre gondoltam, bocsánat!
2012. jan. 2. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kevesebbet, ér, de ez nem a pontszámokból következik. Egyszerűen a Bp-i egyetemeken nem diplomagyártás folyik.
2012. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Olvastam néhány régebbi kommentet, de azokban nem esett szó erről: miben áll a budepsti sulik "elitsége"? Esetleg az oktatás minősége? Tanárok képzettsége? Diákok száma? Vagy mégis mi az, ami miatt egy budapesti suli nem diplomát gyárt? Egy debrecenben tanuló diák is lehet ugyanolyan okos, mint egy budapesten tanult. Max a végeredmény értékelése más, de a tudás az értékelés mögött lehet ugyanolyan. Vagy nagyon szigorúak lennének a "szabályok"?
2012. jan. 2. 19:51
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom te tetted fel azt a kérdést is pár hónapja. Akkor már leírtuk, úgy látom nem igazán megy neked a szövegértelmezés. Hogyha mégsem te tetted fel, akkor pedig olvasd el az arra adott válaszokat, minden benne van..... Amit szerinted nem írtunk le, az is benne van....


Röviden: itt Debrecenben elgagyították a követelményeket, hogy a leghülyébbek is átmenjenek, aminek a tehetséges diákok isszák meg a levét, mert nem tudnak fejlődni.....


Míg itt Debrecenben 4-es 5-ösért mennek a hallgatók, addig a budapesti 2-esnek 3-asnak már örülnek a hallgatók.......


Ráadásul az oktatók sem ilyenek nemcsak a tudományos fokozatuk van meg hanem oktatói képességgel is rendelkeznek.....


és nem utolsó sorban a Bp-i egyetemek nem (csak) a fejpénzből élnek hanem az ottani cégek is bőven támogatják őket anyagilag.. így színvonalat is tudnak hozni és nem kell mindenkit átengedni hogy ki ne iratkozzanak, vagy ki ne rúgják őket....

2012. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, de nem én tettem fel a kérdést, abba OLVASGATTAM BELE, csak nem olvastam végig, ezért elnézést kérek, hogy így tettem fel a kérdést, hogy ott nem volt benne, mert ezek szerint megtaláltam volna, csak mégsem. :) Mégegyszer köszönöm szépen!
2012. jan. 2. 22:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy egyáltalán nem alacsonyabb szintű a debreceni képzés, mint a pesti. Tanárokban sincs sok különbség, több pesti tanárom tanítja ugyan azt Debrecenben. Viszont mindig is megvolt és meglesz a különbség a "nagy pest" és "vidék" között, elég ha mondjuk a béreket és a munkalehetőségeket nézzük. Sokan különbséget tesznek és előnyben részesítik a pesti diplomát tudástól függetlenül is.

Viszont van tényleges különbség a sulik között, az pedig a diplomagyártás kérdése. Nálunk például borzasztóan kevés diploma jut az x számú felvett hallgatóra (kb. 10 diploma/400 ember/év), tehát nekünk diákoknak szörnyű, viszont ha megkapjuk, akkor legalább ér is valamit.

Tehát ez alapján kellene megvizsgálni a leendő diplomádat, nézd meg, hogy hány diplomát osztanak ki évente és hány embert vesznek fel.

De amúgy az életben nem feltétlenül a diplomáddal fogsz érvényesülni, egy-egy jó kapcsolat értékesebb.

2012. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rosszabb esetben kapcsolatokkal érvényesülsz, jobb esetben a tehetségeddel. Jó kapcsolatokkal egy tehetségtelen ostoba zsúrpubi is kaphat jó állást. Egy tehetséges ember -ha adnak neki lehetőséget a bizonyításra, számítanak a referenciák- akkor gyengébb diplomával is érvényesülhet.

De valóban vannak nagy különbségek az egyetemek között.

A kedves válaszoló (akinek lenullázták a válaszát) nagyon jól lefestette a helyzetet. Egyébként jellemző, hogy az igazság túl fájdalmas ahhoz, hogy szimpatikus legyen a szavazóknak. Le lehet szavazni, de ezzel is csak alátámasztjátok a válasz igazságtartalmát.

2012. jan. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!