Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Pécsi Művészet...

Mit gondoltok a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskoláról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egy tagozatos iskola rajztagozatára járok (elég "keményen" tanítják a rajzot, tehát jól). A tanárom azt mondta, hogy gondolkozzunk el, hova szeretnénk menni továbbtanulni, hogy ne legyenek gondok ezzel nyolcadikra. (Most hetedikes vagyok.) Minden féle képpen ebben és/vagy ezekben a szakmákban szeretnék továbbtanulni, mert máshoz nem értek. Nem vagyok jó matekból, töriből, irodalomból... stb. Csak a rajzhoz és a fotózáshoz, meg az ilyen barkácsolós, kreatívkodós dolgokhoz.
2012. jan. 3. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a matek menne, elgondolkozhatnál az építész/építő mérnökin (amihez egy erős matek szakos gimi vagy középsuli lenne jó választás). Másik jól fizető, biztos állás az ipari termék és formatervező. Itt a rajztudás és a kreativitás nagyon fontos.


Ha nem a műszaki rajz a szíved csücske, hanem inkább a szabadkézi, akkor a művészeti jó választás. Csak nem tudom milyen álláslehetőségeket kinálnak az ott végzetteknek... Egyik ismerősöm is ott végzett. Most teljesen más, erősen reálos irányban tanul tovább.

2012. jan. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! És az az iparis forgalmazós izé nem is rossz ötlet.. :)
2012. jan. 4. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!