Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít büfészaknak egyeteme...

Mi számít büfészaknak egyetemen, fősulin?

Figyelt kérdés

Te személy szerint melyik szakokat tartod annak?

(Ha nem nagy kérés, azt is odaírhatod, hoyg te milyen szakra jársz)

Köszi előre is a választ:)


2012. jan. 3. 23:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

én a kommunikációt mondanám annak most így hirtelen...

vegyészmérnöknek tanulok

2012. jan. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A kommunikáció és média szinte mindenhol az.

Nálunk például már nem is rendes egyetemi szakként tanítják, hanem OKJ-s képzésként (ugyanúgy az egyetemen tartják, csak diploma helyett OKJ-s "diplomát" kap az illető).

2012. jan. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kommunikáció és médiatudomány, vendéglátás, bölcsész, emberi erőforrás.

(Pénzügyre járok.)

2012. jan. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

Kommunikáció és médiatudomány, andragógia, nemzetközi tanulmányok, szabad-bölcsész, marketing stb.


Amiket könnyű megcsinálni gyakorlatilag túlzásba vitt tanulás nélkül, és protekció nélkül lehetetlen elhelyezkedni vele, max. a mekiben, tehát hívhatjuk őket gyorséttermi krumplisütő szaknak is.


20/L orvosis vagyok

2012. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Az összes az, ahol nem kell matekozni, mérnöki dolgokat tanulni kivéve orvosi.
2012. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem büfészakok a BTK-n és társadalomtudományi karokon vannak: komm.-média, szociológia, politológia, szociális munkás, szabad bölcsészet, nemzetközi és társadalmi tanulmányok, andragógia, kulturális antropológia...stb.

Érdekeltek volna engem ezek a szakok is, de elhelyezkedni nem igazán lehet velük...talán majd másoddiplomának a szociológiát vagy politológiát megcsinálom.

Sajnos már egyes gazdasági képzések közül is van büfészak: marketing, turizmus, emberi erőforrás és sajnos szerintem már a gazdálkodás és menedzsment is.

Én közgazdasági elemző szakos vagyok.

2012. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
gazdmen az biztos nem büfészak, szociológusok is kellenek. bölcsészből meg kellenek nyelvészek.
2012. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

Ez a büfészak-dolog annyira szánalmas és nevetséges... kinek mi joga a másikat lebüfészakosozni? De most komolyan.

Kommunikációt tanulok a BKF-en levelezőn, mellette teljes állásban dolgozom,hogy kifizessem magamnak a tandíjat. Nem Anya meg Apa fizeti, nem a Diákhitelből fizetem,hanem magamnak. És lehet,hogy valakinek ez könnyen elvégezhető tucatszaknak számít, de nekem 10 óra meló után rohadtul nem az. Szóval nekem akárki büfészakozhat,meg lenézhet, azt kiröhögöm. Nyilván akinek a szülei kifizetik a tandíjat,vagy nagy szerencsével bekerült államira és a szemeszter 99.99%-át betépve tölti valami lepukkant alter pubban,de közben hangoztatja,hogy mekkora egyetemista, annak ez büfészak. Megnézném,hogyan teljesítené úgy,hogy mellette dolgozik.

Ezt a sulit magamnak csinálom,mert érdekel,mert szeretem,mert ebben érzem jól magam,hogy ezt tanulhatom. Hogy mit akarok csinálni vele? Újságírást,ráadásul van mellé 2 nyelvvizsgám, úgyhogy jelenleg abszolút hidegen hagy,ha valaki kiröhög azért,hogy ezt tanulom.


Megnézném,hogy a jóképességű jogászok meg hasonló,magukat hű-de-elit egyetemistáknak tartó arcok hova fognak elhelyezkedni diploma után. Ha találkozom velük valamelyik gyorsétteremben,majd kezet foghatunk... ennyit erről.

2012. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem kell így mellre szívni.

Egyébként olvasd már át miket írtál, te szidsz igazából minden szakot, csak a tiédet nem, ez teljesen ugyanaz, mintha valaki a tiédre azt mondja, hogy büfészak, csak ez a másik véglet... hihetetlen.

Senki nem mondta, hogy egy kommunikációt végzett embernek soha nem lesz állása, és semmit se ér az életben, de azért hidd el, több közülük az olyan, aki csak úgy beírt valamit, mert hmm kommunikáció, ahhoz értek, legyen ez, és a többség igenis nem talál a végzettségének megfelelő munkát. Valamilyet biztos talál, de a többségből nem lesz pl újságíró, pedig az a célja, de mégse fog összejönni.

Egyébként én is keresek pénzt néha írással, pedig semmiféle ilyen irányú végzettségem nincs hozzá.

Én pl vegyésznek tanulok a műszaki egyetemen, írod itt, hogy megnéznéd egy állami támogatottas ember hogy végezné a szakodat munka mellett... hát megnézném ezt hogy végeznéd, mert van egy rakás laborunk, amik 5-6 órán át tartanak, ilyenből több is egy héten, plusz akkor még mellé a többi tárgy, amiből gyakorlat van meg előadások. Szóval nem kell ám azt hinni, hogy az a csúcs, amit te végzel és mindenki más egy drogos anyuci által eltartott hulladék, aki semmit se tanul, csak bulizik. Vannak ilyen szakok, ahol ezt megtehetik, nos, én azokat mondom büfészaknak. Nálunk aki ilyen, már rég kibukott...

Egyébként megnézheted nyugodtan hogy találunk munkát, a többségnek már a bsc diploma előtt van állása, és állásajánlatai!

Nem akarlak bántani, félre ne értsd, de tudod megértheted, ha valaki azt mondja egy kommunikációra, hogy "büfészak", mert vannak kivételek, akik majd el tudnak vele helyezkedni, de ez igen kevés lesz, ezzel szemben egy orvosnak tuti lesz munkája. Szóval nem lehet összehasonlítani a kettőt. Gondolj bele kicsit más szemszögből is, mielőtt mindenki mást lehordasz...

2012. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

18/19-es, őszintén gratulálok a munkához, meg ahhoz, hogy úgy gondolod, ma újságíróként egy BKF-es diplomával könnyű elhelyezkedni. Szállj már le a földre.


Pont az ilyen széles látókörű, tanult, újságírókra van szükségünk. (igen, cinikus voltam)

2012. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!