Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egy megkezdett félévet...

Lehet egy megkezdett félévet utólag passziváltatni? Vizsgaidőszak idején?

Figyelt kérdés
Lehet egy megkezdett félévet utólag passziváltatni? vagy ha bemegyek a tanulmányira akkor ki tudok iratkozni , vagy passziváltatni magam?
2012. jan. 4. 01:59
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Félév utólagos passziválására a felsőoktatási törvény alapján a félév megkezdését követő 30 napon belül van lehetőség, de akkor is csak nyomós indok alapján, ami időközben merült fel és amiatt nem tudnád folytatni a tanulmányaidat.

Tehát az ellinkültem a félévet, nem sikerültek a gyakorlataim, de eddig használtam a diákmatricát, csak nem szeretném, ha fogynának az államilag finanszírozott féléveim alapján nem lehetsz már passzív.

2012. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, kiiratkozni bármikor ki tudsz. csak akkor megszűnik a jogviszonyod és ennyi volt. De az államilag finanszírozott féléved akkor is buktad.
2012. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem is kértem maguktól passzivnak vettek egy félévet, mikor nem csináltam semmit, pedig beregisztráltam aktivnak és nem adtam be semmilyen kérvényt.
2012. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma bementem a tanulmányira és utána jártam, el lehet intézni azt mondták, hogy még most passzíváltassam magam , de ők azt ajánlják hogy már a vizsgaidőszakot fejezzem be, mert akkor nem veszik el ez félévem.És majd a kövövetkető félévtől passziváltassam magam.
2012. jan. 4. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kérdés, hátha ránéz valaki:

Ha mondjuk szeptember elsejétől van a beiratkozás és tárgyfelvétel, és nekem még szeptember harmadikán lesz egy vizsgám (amin szinte 0 az esély, hogy bukjak, de akkor is ott van), okos dolog aktiválnom a félévem elsején?

Tehát ha azon a vizsgán megbukom, az jó ok arra, hogy utólag (tehát még a tanítás elkezdése előtt) kérjem a passziválást? Kis semmilyen tárgyról van szó, csak 2 másik épül rá, sajnos.

2014. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!