Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a helyes válaszok? Ezeket...

Mik a helyes válaszok? Ezeket a kérdéseket ki találja ki? Egyetemisták nektek ez megy?

Figyelt kérdés

Állásinterjún voltam egy pizzériában,futárt kerestek,gondoltam megpróbálom,bár van munkám.

Be is mentem a megbeszélt időpontra,ahol egy papírt nyomtak a kezembe,ezt ki kellett tölteni.

Az elején az alapvető kérdések,majd később már élesedett a szitu.

Beszéltem pár magasabban képzett iserőömmel,ők azt mondták,hogy ezekre nincs jó válasz.Illetve az a jó válasz,amit a kérdés kitalálója megfogalmazott és ezt nekik egyetemen tanították(nem biztos,hogy órán,de megsúgták nekik mielőtt állásinterjúra mentek,hogy elyikre met kell írni)

Nem i húznám tovább.

Már régn volt,nem biztos,hogy minden kérdésre tisztán mlékszek és a megfogalmazás sem biztos,hogy így volt.


1.Milyen főnököt szeretne,milyen főnökkel szeret együt dolgozni,ha tehetné milyen főnököt választana?


Én mint egyszerű és felkészületlen panellakó beírtam,hogy szerintem a főnök választ engem és nem én őt.Később megudtam,hogy ez nem így van,met nem a főnök választ engem,hanem én őt.Bár én ellettem volna vele,mégsem vett fel.


A továbbiakban mint pizzát szerető és heti 2-3alkalommal rndelő ember is kommentálnám a kérdéseket.


2.:Az egyik megrendelő panaszkodik,hogy a másik cégnél olcsóbb a pizza,hogyan győzi meg,hogy tőlünk rendeljen?


Én mint pizzát rendelő ember úgy gondolom,hogy ha az összeget nézem ,akkor alapból a másikból fogok rendelni,mert hát ott olcsóbb és nekm fontos az ár.Én még nem hallotam ilyet.


3.:EZ A KEDVENCEM!!!!

Mit tesz akkor,ha az egyik volt ügyfelünk már nem tőlünk rendeli a pizzát?Hogyan próbálja meg "visszaszoktatni"hozzánk?


Na most itt van az amit nem értek.Ugye én mint pizzafutár vagy a kocsiban ülök és visze,vagy a pizzériába és várom,hogy összegyűljön a megrendelés.Na most ha Kun Géza a Kossuth utca 3 8/5-ben úgy dönt,hogy ő máshonnan rendel pizzát,arról nekem,hogy lesz tudomásom?Tehát hogy tudom meg azt hogy a 108ezer emberből ki az aki már nem tőlünk rendel?És erre mi a helyes válasz?Mit teszek ha nem tőlünk rendel?Munkaidőn kívül bekopogok mindenkihez,hogy tőlünk rendel-e?Én ha valahonnan nem rendelek pizzát az nem az ára miatt van,hanem azért mert nem ízlik.Jelenleg is 2-3pizzériából válogatok,egyiktől ezt,ásiktól azt.


4.:EZT NEM IGAZÁN ÉRTETTEM,NEM VOLTAM VENDÉGLÁTÓS.

A hó végi záráshogy hiányzik méág 15% a kasszából és már csak 2vagy3óra van hátra zárásig.Mit teszek,hogy ez az összeg meglegyen?Vagy valami ilyesmi volt a kérdés,azt értettem belőle,hogy nincs meg annyi pénz mint amennyi kéne.

Szintén felteszem a kérdést,mit tudok tenni én mint pizzafutár?


Ki találja ki ezeket a kérdéseket?Aki ezt kitalálja ő tudja,hogy mit kérdez szerencsétlen emberektől?A főnök tényleg ezek alapján dönt?


2012. jan. 4. 12:48
1 2
 1/16 Antimod ***** válasza:
Ezek többnyire marketinges, üzletvezetői kérdések, nem értem, miért teszik fel neked. Valószínűleg olyanra van szükségük, akinek van ehhez is érzéke, ilyenkor nyugodtan rugaszkodj el attól, mire jelentkeztél, és úgy válaszolj a kérdésekre!
2012. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam.De mit teszel ha 100ezer emberből valaki úgy dönt,hogy nem tőlünk rendel?Hiszen a rendelést sem én veszem fel,gondolom marketingesük meg van.
2012. jan. 4. 13:06
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezekre valóban nincs egyértelműen helyes válasz. A válaszod ugyanis a mentalitásod és a hozzáállásod tükrözi, a főnök meg tudja, hogy milyen hozzáállású embert akar felvenni, tehát az lesz a helyes válasz, ami az általa elvárt hozzáállást tükrözi. Más főnöknél ugyanezekre a kérdésekre lehet, hogy tök más válasz lesz a nyerő.


1. ez elég egyértelmű, a főnök tudja, hogy ő milyen típusú főnök, ha te nem olyat szeretnél, akkor szinte biztos, hogy nem fogtok tudni hatékonyan együtt dolgozni. Tehát ha te azt várod, hogy mindig minden részletre kiterjedően pontos feladatokat kapj, de ő azt szeretné, ha amennyire lehet, elébe menj a munkának és találd ki, mit lehet csinálni, az nem jó. De a fordítottja sem.

2. ez szimpla marketing, a megrendelőnek meg kell mondani, hogy lehet, hogy máshol olcsóbb, de az a minőség rovására megy, és a tiétek sem olyan drága, hogy érdemes legyen egy kis anyagi különbözet miatt lejjebb adni a minőségből.

3. Ha a Kun Béla eddig hetente rendelt, de már egy hónapja nem hallasz felőle semmit, akkor érdemes célzottan neki szórólapot vinni, illetve beszélni a diszpécserrel, hogy marketingezzetek neki valamit (pl. hívja fel, hogy új törzsvásárlói kedvezmény van, 20% jár neki automatikusan mindenre).

4. ezt én sem értem, esetleg arra gondol, hogy áldozd fel a borravalód?

2012. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A kettesre ez volt a válaszom,lényegében ezt írtam,hogy meggyőzöm a minőségkülönbséggel.De ezek szerint nem volt jó.
2012. jan. 4. 13:29
 5/16 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon életszerűtlenek a kérdések, mindbe bele lehet kötni. De erre nem is úgy kell válaszolni, mint egy egyértelműen megválaszolható kérdésre. Itt lehet rizsázni orrba-szájba. Itt a kreativitásodra, problémamegoldó készségedre kíváncsiak.

Illetve valamilyen homályos pszichológiai képet kapnak rólad.


És az elfogadható válaszok:


1. "Olyan főnököt szeretnék, aki mellett kamatoztatni tudom a képességeimet. Akihez fordulhatok, ha kérdésem van..."


2. "Megpróbálom meggyőzni, hogy a mi pizzánk ízletesebb, jobb minőségű alapanyagokból készült. Lágyabb a tészta, finomabb a feltét..."


3. (itt nem az a lényeg, hogy honnan is tudhatnád, csak tudomásodra jutott és kész) "Megpróbálnám reklámanyagokkal felhívni a figyelmét a bővült választékunkra."


4. Itt talán azt várják, hogy összedobjuk a borravalóból?

Nem tudom. De ide is lehet olyat kammerolni, hogy "Most még keményebben dolgozom a cél érdekében."

2012. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tényleg itt tartana az ország?
2012. jan. 4. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Az ország ott tart, hogy olyan emberek ülhetnek főnöki székekben, akik buták, mint a föld. Ők úgyis képtelenek értelmezni egy ilyen kérdéssort, csak berakják, mert mostanában ez a divat. Nekik nyalizni kell. Bár őszintén én háromszor is meggondolnám, hogy akarok-e ilyen főnöknél dolgozni.

Értelmes főnök viszont a nyalizós válaszokat azonnal dobja a kukába, csak az értelmes válaszokkal foglalkozik. Ilyenből persze kevesebb van. Kérdés, hogy gyorsan akarsz munkát, vagy azért van olyan elvásárod, hogy ne valami buta ember keze alá dolgozz.

2012. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem buta ember keze alá akar dolgozni, akkor nem pont a pizzafutárság az álommeló. Nem azt mondom, hogy ez lenézendő munka és csak buta emberek végzik, hanem ha komoly szellemi elvárásai vannak a főnökkel szemben, akkor komoly szellemi munkát igénylő helyet kell keresni.
2012. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A harmadik negyedik válasz nagyon jó. Őszintén szólva meg vagyok döbbenve, hogy szerinted ilyen egyszerű, átlátszó kérdések megválaszolásához egyetemistának kell lenni. Ne haragudj, de nagyon butának vagy tapasztalatlannak kell lenni ahhoz, hogy ilyesmire ne tudj válaszolni, meg ne értsd.


De gondolom nem véletlen a dolog. Igazából, ha minden kérdés neked annyi, hogy jé, nem értem, meg mi közöm nekem ehhez, akkor nem is lennél valami jó munkaerő.

2012. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Volt már pár munkahelyem.De ha szerinted buta vagyok azért mert nem tudom hogy,mi a válasz arra,hogy mit teszek akkor ha nem tőlünk rendelik a pizzát nem tudtam válaszolni.De én úgy gondolom,hogy ez a marketinges,vagy egyéb emberk dolga lenne.

Gondolom te nagyon okos ember lehetsz.

És mindenki más hülye,mert akinek ezt idáig elmondtam,mindenki csak legyintett vagy mosolygott a kérdésen.

2012. jan. 4. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!