Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a helyes válaszok? Ezeket...

Mik a helyes válaszok? Ezeket a kérdéseket ki találja ki? Egyetemisták nektek ez megy?

Figyelt kérdés

Állásinterjún voltam egy pizzériában,futárt kerestek,gondoltam megpróbálom,bár van munkám.

Be is mentem a megbeszélt időpontra,ahol egy papírt nyomtak a kezembe,ezt ki kellett tölteni.

Az elején az alapvető kérdések,majd később már élesedett a szitu.

Beszéltem pár magasabban képzett iserőömmel,ők azt mondták,hogy ezekre nincs jó válasz.Illetve az a jó válasz,amit a kérdés kitalálója megfogalmazott és ezt nekik egyetemen tanították(nem biztos,hogy órán,de megsúgták nekik mielőtt állásinterjúra mentek,hogy elyikre met kell írni)

Nem i húznám tovább.

Már régn volt,nem biztos,hogy minden kérdésre tisztán mlékszek és a megfogalmazás sem biztos,hogy így volt.


1.Milyen főnököt szeretne,milyen főnökkel szeret együt dolgozni,ha tehetné milyen főnököt választana?


Én mint egyszerű és felkészületlen panellakó beírtam,hogy szerintem a főnök választ engem és nem én őt.Később megudtam,hogy ez nem így van,met nem a főnök választ engem,hanem én őt.Bár én ellettem volna vele,mégsem vett fel.


A továbbiakban mint pizzát szerető és heti 2-3alkalommal rndelő ember is kommentálnám a kérdéseket.


2.:Az egyik megrendelő panaszkodik,hogy a másik cégnél olcsóbb a pizza,hogyan győzi meg,hogy tőlünk rendeljen?


Én mint pizzát rendelő ember úgy gondolom,hogy ha az összeget nézem ,akkor alapból a másikból fogok rendelni,mert hát ott olcsóbb és nekm fontos az ár.Én még nem hallotam ilyet.


3.:EZ A KEDVENCEM!!!!

Mit tesz akkor,ha az egyik volt ügyfelünk már nem tőlünk rendeli a pizzát?Hogyan próbálja meg "visszaszoktatni"hozzánk?


Na most itt van az amit nem értek.Ugye én mint pizzafutár vagy a kocsiban ülök és visze,vagy a pizzériába és várom,hogy összegyűljön a megrendelés.Na most ha Kun Géza a Kossuth utca 3 8/5-ben úgy dönt,hogy ő máshonnan rendel pizzát,arról nekem,hogy lesz tudomásom?Tehát hogy tudom meg azt hogy a 108ezer emberből ki az aki már nem tőlünk rendel?És erre mi a helyes válasz?Mit teszek ha nem tőlünk rendel?Munkaidőn kívül bekopogok mindenkihez,hogy tőlünk rendel-e?Én ha valahonnan nem rendelek pizzát az nem az ára miatt van,hanem azért mert nem ízlik.Jelenleg is 2-3pizzériából válogatok,egyiktől ezt,ásiktól azt.


4.:EZT NEM IGAZÁN ÉRTETTEM,NEM VOLTAM VENDÉGLÁTÓS.

A hó végi záráshogy hiányzik méág 15% a kasszából és már csak 2vagy3óra van hátra zárásig.Mit teszek,hogy ez az összeg meglegyen?Vagy valami ilyesmi volt a kérdés,azt értettem belőle,hogy nincs meg annyi pénz mint amennyi kéne.

Szintén felteszem a kérdést,mit tudok tenni én mint pizzafutár?


Ki találja ki ezeket a kérdéseket?Aki ezt kitalálja ő tudja,hogy mit kérdez szerencsétlen emberektől?A főnök tényleg ezek alapján dönt?


2012. jan. 4. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért ez ennél összetettebb. Ha netán egy kis pizzériáról van szó, ahol összesen dolgozik öt-tíz ember, ott nem fognak külön marketingest fenntartani, hanem olyan dolgozókat vesznek fel, akiknek van egy kicsi érzékük hozzá, és ha kell egy kampányt csinálni, mindenki összeül brainstormingolni. Ilyen helyen teljesen érthető elvárás, hogy a pizzafutár tudjon marketingelni is.
2012. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Persze nem egy álommeló,van munkám,csak ezzel jobban tudtam volna keresni.

Még talán az utolsó válaszadótól kérdezném(aki szerint butas vagyok)hogy a főnök választ engem,vagy én a főnököt.Mert a főnök szerint a munkavállaló választ.Érdekes én eldolgozta volna nála..magyarán én őt választottam,akkor miért nem vagyok ott?

2012. jan. 4. 16:58
 13/16 A kérdező kommentje:

Én már csak egy dolgot nem értek.

Mondjuk itt van a kommunikáció flsőoktatásban milió fajta kommunikációs szak van külünféle elnevezéssel.Mégis aki intézményi kommunikációt tanul nem vállalhatja el az amolyan kommunikációt tanult munkáját mert nem ua.Akkor egy pizzafutár értsen a marketinghez?

2012. jan. 4. 17:00
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ezek a kommunikációs szakok a felsőoktatásban szinte mind büfészakok. És nem is sokat érnek. És persze, hogy nem a pizzafutár dolga lenne a marketinges feladatkör ellátása, csak amég ekkora verseny van az állásért, addig a munkáltató megteheti, hogy olyan embert vesz föl, aki kettő helyett is dolgozik.
2012. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem kis pizzériáról van szó.


De kérlek magyarázd el mint egy 6éves gyereknek.Van ugye a város 100pár ezer ember+a környék ez érintsen 140ezer embert.4-6futárral dolgozik a pizzéria tehát még az sincs h egyedül vagyok én hordom mindenkinek és ismerem a neveket.

Ez nem így van...csak,hogy értsétek.Lehet,hogy Kovács Géza Petőfi 13 6/4 a hét minden napján rendel és törzsvásárló,de van olyan hogy én a 30nap alatt lebonyolított30rendeléséből egyet sem én viszek ki,hanem a többi kolléga.Szóval nekem még csak tudomásom sincs arról hogy ő mekkora törzsvásárlónk hiszen én nem találkozok vele.

De nézzük másik szemszögből.

Van egy t.vásárló akiről én tudok,hogy ő lég sokat rendel.De ha ő nem rendel én akkor sem tudhtom,mert hihetem azt is,hogy ő továbbra is rendel,csak a maradék 6kolléga közül ő mindig másnak jut.

Az meg,hogy 140ezer potenciális ügyfelet nem tartok számon...igen biztos nagyon buta lehetek.

2012. jan. 4. 17:08
 16/16 A kérdező kommentje:
Ja és a legdurvább!Belvárosi vagyok pláza buszp..2perc.De még soha de soha sem találkoztam ennek a pizzériának a szórólapjával,tehát még csak azt sem mondhatom,hogy marketingeznének. :-)
2012. jan. 4. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!