Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Békéscsabára az Andrássy...

Békéscsabára az Andrássy Gyula Gimnáziumba szeretnék járni, mert. Lentˇ (? )

Figyelt kérdés
Na szóval ott van biológia szak és úgy hallottam, hogy nagyon jó suli. Állatorvosnak szeretnék menni és fontos lenne a biológia, kémia stb.. Anya eleinte beleegyezett de most, hogy már 1 éve oda szeretnék járni (7.-es vagyok) már nem akarja, mert hogy kollégiumba megyek és "elkanászodnék" holott szerintem sokkal normálisabb vagyok, mint némelyik osztálytársam. Ezt úgy értem, hogy nem cigarettázok, vagy kábítószerezek, nem szoktam hazudni, mindig időre hazaérek meg minden, 1 héten maximum 2x ha elmegyek valahova, nem is vagyok nagy igényű.. (ezt úgy értem hogy nem kérek iphone-t, márkás cuccokak, beérem a normálisakkal is) 5ös 4es vagyok ritkán becsúszik pár 3as, és nem értem hogy miért kanászodnék el, hiszen jó tanuló vagyok. Mindenképpen oda szeretnék járni. Anya azt mondta hogy bejárós nem lehetek mert sok az utazás, meg hogy itt nálunk is ugyanezt meg tudom csinálni (itt nincs biológia szak) meg hogy a pontszámok számítanak. Elhiszem hogy nehezebb sokkal az a suli, de megtudom csinálni. A segítségeteket szeretném kérni. :(
2012. jan. 5. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még van 1 éved megyőzni anyudat, mond neki, hogy neked ez az álmod, és hogy neked ez nagyon fontos. Tudod, hogy félt, de meg kell bíznia benned, mert tényleg rendes vagy.

Mondd, hogy biztos ő is azt szeretné, hogy teljesülhessen a vágyad.

2012. jan. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!(:
2012. jan. 6. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az Andrássyba(nekem még Rózsa:)) végeztem, csak ajánlani tudom, Békés megye legjobb gimnáziuma, különösen jó biológia,kémia tanárokkal(4 osztálytársam jár most orvosira). Ha nem vennének fel biológia szakra akkor se aggódj, 11. osztálytól emelt óraszámú fakultációra(érettségire felkészítőre) felveheted mind a biológia mind a kémia tantárgyat akármilyen szakos is vagy:) Sok sikert!
2012. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.(: és még azt szeretném kérdezni, hogy a biológia milyen osztályban van? (úgy értem hogy pl.: eurofakt vagy micsoda.)
2012. jan. 16. 16:25
 5/11 anonim ***** válasza:
A B-sek a mindenkori biosz/törisek. Az osztály egyik fele emelt töris, másik fele emelt bioszos:)
2012. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen!(: a kollégiumban csak 4-6 és 8 ágyas szobák vannak? : (
2012. jan. 17. 20:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyeneket én nem tudok mert csabai vagyok és nem voltam koleszos. De nyíltnapon biztos meg lehet tudakolni vagy akár telefonon. De a kolesz is nagyon jól felszerelt modern, nem olyan mint egy tipikus lepukkant középiskola kolesz:)
2012. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké!(: köszönöm: D
2012. jan. 20. 14:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem felvettek. *-*
2012. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az biztos,hogy nagyon erős iskola,főleg a biológia szak,oda tényleg csak akkor érdemes menni,ha 3-4 négyesnél nincs több évvégén(az alatt fel se vesznek sztem.) Anyukádnak igaza van abban,hogy Csabán nagyon el lehet kallódni,de ez a suli valamilyen szinten visszafog,nem hallottam még olyan Rózsásról,aki nagyon elveszett volna ott. Bejárós viszont szerintem se legyél(bár nem tudom hol laksz,ha Gyulán,vagy hasonló közel,még simán bejárhatsz),szerintem a mindennapos utazásba egyszercsak beleőrülsz,meg tanulni sincs idő. Ha tényleg olyan jó tanuló vagy,érdemes oda menni. De még változhat a véleményed,én 8.-os vagyok és hetedik végén kezdtem másik suliban gondolkodni. De ne add fel,ha akarod,úgy is kiharcolod anyudnál,végülis ez Békés megye legjobb iskolája.
2012. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!