Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én például gépészmérnök...

Ha én például gépészmérnök szeretnék lenni milyen idegen nyelvre kellene a hangsúlyt fektetni? Van-e az ilyesmiknek általános szaknyelve, amin beszélni kell/ajánlott?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az angolra, nincs ilyen külön extra nyelv rá.
2012. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

angol mindenképp, ez kell gyakorlatilag minden helyre. viszont a német nyelv is fontos nagyon (audi,mercedes stb).

nekem azt javasolta az egyik tanár, h német nyelven alap és középfok között tanuljak meg, angolul meg a szakmai nyelvre feküdjek rá.

2012. jan. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
AZ előző hozzászólókkal nem értek egyet. Eddig is dolgoztam az iparban, kijelenthetem, hogy sokkal fontosabb a német nyelv, mint az angol. AZ egyetemmel most végeztem, és jelen időszakban járok állásinterjúkra. Rendkívül nagy hiány van német nyelvtudású mérnökökből, olyannyira, hogy épp a mai napon voltam egy állásinterjún, ahol, ha tudsz németül, nem érdekli őket, ha nincsen tapasztalatod, ha viszont csak angolul tudsz, kikötik az 5 év tapasztalatot. Egy fejvadász cég HR munkatársa mondta nekem, hogy rendkívül szerencsésnek mondhatom magam, hogy a németet választottam, mert, hogy idézzem, 10x akkora esélyem van az elhelyezkedéshez, mint egy angol nyelvtudású mérnöknek. A legtöbb mérnököt foglalkoztató cég német tulajdonú, ahol nemcsak, hogy elvárják, de napi szinten németül kell kommunikálni, minden dokumentum német nyelvű. Tudom, hogy sajnos még a műszaki oktatást végző egyetemeken is az angolt forszírozzák, de az a baj, hogy az oktatók nem az iparban dolgoznak, és nincsenek tisztában a piaci elvárásokkal. Csak néhány nagy vállalatot említek, ahol elengedhetetlen a német nyelvtudás, és ha nem tudsz angolul, az nem érdekli őket: Knorr Bremse, Bosch, W.E.T, Mercedes, Audi, és úgy általában a német tulajdonban lévő cégek. Én tapasztalatból azt tudom neked ajánlani, hogy feltétlen a német nyelvre helyezd a hangsúlyt, mert így jóval nagyobb esélyed lesz másokkal szemben az elhelyezkedésben. Eddig 5 helyre adtam be az álláspályázatom, ahol kifejezetten német nyelvtudású mérnököt keresnek, és mind az 5 helyre behívtak, sőt, az összes helyen bekerültem a következő interjú körbe. Sok volt csoporttáramtól visszahallottam, hogy legtöbbször azért bukott el már az állásinterjú elején, mert nem tudott németül. Én azt mondom neked, hogy a németet tanuld, és ne hagyd magad ettől eltéríteni, mert műszaki területen a német nyelv a szükséges.
2012. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek.
2012. jan. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!