Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Építőmérnöki kar, vagy...

BME Építőmérnöki kar, vagy esetleg más egyetem gépészmérnök/mechatronikai képzése?

Figyelt kérdés
Per pillanat a BME Építőmérnöki kar elsőéves hallgatója vagyok. Igazából (bár tudom, hogy még nagyon az alapozás megy az első félévben) nem igazán fogott meg ez a kar. A fő gondom pedig az, hogy hiába tudom, hogy pénzügyi válság van/volt, és annak érezzük az utóhatását, azt látom és hallom, hogy halott az ipar. Nincs munka. Se Bsc-vel, se Msc-vel. És nagyon gondolkodom rajta, hogy májusban megcsinálok egy emelt infó érettségit, és azzal hátha meglenne a pontom a BME mechatronikai szakára, illetve ha arra nem is, a gépészmérnöki karra biztos. Vagy talán jobb ötlet lenne pl. a gödöllői szent istván egyetem mecha szakára menni? Mennyivel ér kevesebbet a SZIE-s diploma? Esetleg bízzak abban, hogy helyreáll az ipar, és nem fogok a mérnöki diplomámmal (ha egyáltalán lesz munkám) annyit keresni mint egy szakközepes érettségivel? Megfelelő motiváció nélkül (lesz munkám, és rendesen fogok keresni) elég rossz érzés tanulni.
2011. dec. 9. 18:19
 1/1 Mátyás3 ***** válasza:
Gyere át a GPK-ra (BME) és tanulj meg közben jól 3 nyelvet és nemigen lesz gondod a következő 50 évben
2011. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!