Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás? (Kérdésed túl...

Továbbtanulás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Most kell beadni a jelentkezési lapot hogy melyik iskolába szeretnénk menni az átlagom kb: 4,5 (csak négyeseim és ötöseim vannak). Mindenképpen gimnáziumba szeretnék menni de most tudtam meg hogy abba a gimibe ahova szeretnék menni (emelt óraszámok : reál) ott a reál tantárgyakat nagyon rosszul tanítják (nincs normális tanár) és most nem tudom hogy mit csináljak mert ilyen kitűnő gimikbe pedig nem vesznek fel?Kérlek segítsetek! Köszönöm a válaszokat! 14/L
2012. jan. 6. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik városban laksz?

Amúgy ez szerintem tévhit...ha jó a központid akkor mindegy milyen átlagod volt...és hidd el, nem fognak kirúgni a nehezebb gimikből sem...a könnyű gimi meg pont azért könnyű mert rosszak a tanárok...

2012. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem mindenképp próbálkozz jobb gimikbe, mert ilyen átlaggal még felvesznek, ha jól írod meg a központit. a versenyeredmények is sokat számítanak, anno engem úgy vettek fel, hogy az iskola által hirdetett versenyem jól szerepeltem és alapból felvettek, pedig én se voltam kitűnő. Jó iskolákat jelölj meg és utoljára írj egy közepeset, ha nem vesznek fel semelyik helyre akkor sincs baj, mert fellebbezéssel el lehet intézni, még úgy is ha 3as az átlagod. Nem ajánlom a reál szakot, én is azon voltam és a nyelvekre kevés figyelmet fordítottak, mostanra kiderült arra lett volna szükségem. Matek faktot úgyis fel tudsz venni később. A nulladik sem előnyös, én azt ajánlom, hogy egy olyan szakot válassz ahol két nyelvet tanulhatsz 5 órában és e mellett minden tantárgyat gimnáziumi szinten. Második után meg lesz a nyelvvizsgád és felveheted a reál faktot.
2012. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy orvosira szeretnék menni és hogyha egy olyan iskolába megyek ahol a reál siralmas akkor ha fel is vesznek akkor is az első évben szenvedni fogok még jobban mert nem ehhez voltam hozzászokva.Őszintén nem tudom hogy mit csináljak. Vagy egy évig járjak ebbe a suliba és azután az ott kapott jegyekkel menjek át egy másikba (jobba)?Szerintem most nem vennének fel!
2012. jan. 6. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!