Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az, hogy felvesznek-e egy...

Az, hogy felvesznek-e egy egyetemre, függ magától a gimnáziumtól is, vagy csak rajtam múlik?

Figyelt kérdés
Nem a legerősebb gimnáziumba járok,és attól félek,nem vesznek fel az orvosira... Mivel még csak 9.-es vagyok,nem késő váltani,de csak akkor szeretnék,ha muszáj. Járok külön tanárhoz biológiára meg kémiára,mert nem hiszem hogy elegendő az az alap amit itt a suliban tanítanak. Nem tudom,hogy felvesznek-e úgy az orvosira,ha az érettségi,az év végi meg mindenféle eredményem (tegyük fel) kitűnő,csak épp egy ilyen (szinte nevenincs általános iskolával egybeömlesztett gimi,emelt angollal esetleg..) gimnáziumból felvételizek... Attól tartok,hogy felveszik pl. az Apáczaisokat,meg a Fazekas Mihályosokat,és csinálhatok bármit,engem nem,hiába érettségizek emelt szinten ebből meg abból...
2012. jan. 7. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem az egyetem fog felvételiztetni, hanem az OFIK végzi a besorolást a pontszámaid alapján. Az OFIK-ot pedig nem érdekli, hol érettségiztél, még akkor sem, ha amúgy ki tudnák deríteni. Ők a számítás során csak annyit vesznek figyelembe, milyen eredményeid vannak. A régi rendszer a párttitkár gyerekével, protekcióval, demizson pálinkával, féldisznóval már nem működik. Most már az érettségit kell "megbundázni", ha jobb esélyekkel szeretnél nekiindulni a felsőoktatásnak.
2012. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!