Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e olyan felsőoktatási...

Van-e olyan felsőoktatási intézmény, ahol diplomát szerezhetek Nemzetközi szállítmányozás/ logisztika szakom?

Figyelt kérdés
Vagy ez a képzés csak OKJ-s formában létezik? Már sokszor utána néztem, de főiskolákon csak 2 éves felsőfokú szakképzéseket találtam. És ha létezik ilyen, akkor melyik iskolában és milyen formában? Köszönöm :)
2012. jan. 8. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

SZE-MTK műszaki menedzser (Logisztikai és közlekedési szakirány)

Ez biztos, én is itt tanulok jelenleg épp, van nappali, és e-learning képzés is belőle.

Ezen kívül is van máshol műszaki menedzser képzés, bár más-más szakirányokkal. Általánosan azonban elmondható, hogy ezen szak különböző szakirányai közül lehet megfelelőt találni hozzá.

2012. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írnál nekem pár hasznos infót ezzel a szakkal kapcsolatban? Például: Finanszírozott(mennyi volt a felvételi pontod) vagy költségtérítésesen vagy? Sok órád van? Húzós? Milyenek a tanárok? Szerinted érdemes oda jelentkezni?Ilyesmik. Most így hirtelen nem jutnak eszembe kérdések.
2012. jan. 8. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ebből diplomát szerezni, csak felesleges időveszteség lesz.

Az OKJ-vel 100-szor többet érsz majd.

2012. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban, ahogy a második válaszoló írta, nem feltétlenül kell diploma egy ilyen végzettséghez, elég az okj-s képzés, plusz 1-2 (középfokú) nyelvvizsga.

A képzésről egyelőre nem sok mindent tudok mondani én sem, most tartok az első vizsgaidőszaknál, és távoktatásos képzésen veszek részt. Ez esetben mindenféleképp költségtérítésesről beszélünk, államilag támogatott nem létezik belőle (nappalin van). Én jelenleg 165000 Ft-ot fizetek fél évente, és minőségbiztosítási mérnök szakirányra szeretnék menni. Tanárokról sem tudok mondani semmit, mert csak vizsgázni járok, minden más esetben velük is, és a tutorokkal is csak e-mailben kommunikálunk, viszont tényleg segítőkészek, és a munkájuknak abszolút eleget tesznek ilyen formában.

A tárgyaim első félévben inkább alapozó jellegűek, Általános kémia, Mérnöki fizika, Analízis, Mikroökonómia, Anyagtan, Szociológia, Műszaki ábrázolás, Környezetvédelem... A mikroökonómia tűnik nagyon húzósnak, ott azért integrálni-deriválni tudni kell(ene), azzal küzdök én is jelenleg, de rengeteg segítséget adnak mindenhez, ilyen téren panasz nem lehet. Persze nyilván más azért, ha az ember nappalira jár, és az előadásokat meg is hallgatja, nem csak önmagától tanul otthon.

Annyit azonban tudok, hogy 2 jelenlegi kollegám is az általad említett okj-s képzésen szerzett bizonyítványt, és egyikőjük sem tudott a szakmában elhelyezkedni...

2012. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Hasznosak voltak! :)
2012. jan. 9. 20:28
 6/6 anonim válasza:
Abban tudnátok tanácsot adni, hogy logisztikai és nemzetközi szállítmányozási ügyintéző OKJ emelt szintű mellé milyen diplomát lenne érdemes megcsinálni? Eddig biztos voltam benne,hogy gazdálkodási és menedzsment vagy közgazdaságtan (ha annyira nem vagyok reál beállítottságú), de most már meginogtam. Ott tartok, hogy lehet többet érnék vmi műszaki, mérnöki diplomával mellette és így több lehetőségre tehetnék szert. Szerintetek mit tegyek? Vhol ezt írják, vhol azt, ha kérnek diplomát. De talán több mérnöki elvárással találkoztam. Akkor viszont mi értelme a szállítmányozási ügyintéző végzettségnek? Nekem ez tetszene jobban (beszerzés, fuvarszervezés, szállítmányozási ügyintézés), de nem tudom, melyik diplomával növelhetném az esélyeim ezen a területen. Megköszönném, ha biztos forrásból származó, használható tanácsokkal, tapasztalatokkal látnátok el... :) Ha a mérnöki kell hozzá, megcsinálom, ha vért izzadok is. De akkor egyértelműen az kelljen hozzá. Mert a mérnöki és műszaki dolgok nem tartoznak amúgy a kedvenc témaköreim közé... Köszönöm előre is! Üdv, Anita
2012. jan. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!