Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megfelelő pontszámokkal...

Megfelelő pontszámokkal felvesznek a kiszemelt szakra az egyetemen?

Figyelt kérdés
10 éve érettségiztem. Kiszámoltam 366 pontom van. Szeretnék jelentkezni valamilyen szakra, de valahol a felvételi ponthatár állami finanszirozásúra 250-350 között van. Na ha én oda akarok menni, akkor engem pontok alapján fel is vesznek állami finanszírozásúra? Vay miért ilyen alacsonyak ponthatárok?
2012. jan. 8. 19:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy önköltségesnél 200 pont a határ. Akkor oda biztos hogy felvesznek?
2012. jan. 8. 19:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkét kérdésre igen a válasz. Megfelelő pontszámmal felvesznek. Azért lehet ilyen alacsony, mert a felvehető emberek száma és eredményei alapján alakul ki a ponthatár.

Viszont azt nem tudhatod, hogy idén mennyi lesz a ponthatár, mert eleve nem kötelező neki követni a tavalyit, ráadásul most még egy csomó mindent változtattak is, szóval garantáltan változnak a pontszámok is, és elég nagy eséllyel nőnek.

2012. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de olyan sokkal nőhetnek a pontok? És szerinted önköltségesre felvennének 366 ponttal, mert a tavalyi 200 pont, gondolom nem sokat változik.
2012. jan. 8. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve ha jelentkezek egy szakra ott meg kell adni hogy állami vagy önköltségesre jelentkezek? úgy értem, hogy jelentkezek, a pontjaim nem érik el az államit, de önköltségest igen, akkor gondolom oda felvesznek. Hány szakot lehet megjelölni? Bocs a hülye kérdéseket, de 10 év alatt teljesen kiestem a sulis dolgokból.
2012. jan. 8. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Önköltségesre szinte biztos, hogy felvesznek ennyi ponttal, mert ott nem nagyon korlátoznak semmit. Viszont kissé drágul a tavalyihoz képest.

Meg kell jelölni az államit és az önköltségeset is külön-külön, mert arra nem vehetnek fel, amit nem jelöltél be. Viszont ha ugyanazon az egyetemen ugyanazt a szakot bejelölöd mindkét formában, akkor is csak egy helynek számít abból a szempontból, hogy a 9000 forintos alapdíjért 3 helyet lehet megjelölni.

2012. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor 3 szakot(gondolom három különböző szakot) lehet megjelölni és abból lehet egy olyan amire mind a kettőt (önköltséges, állami) Vagy csak két szakra lehet jelentkezni, és abból egyet megjelölni mind a kettőre (önk. áll.).
2012. jan. 8. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
3 szakot lehet megjelölni (bármely egyetem bármely szakát, persze ha meg van hirdetve). Mind a 3-nál van lehetőség többféle finanszírozási formát megjelölni, az nem számít plusz helynek. Viszont ha nem jelölöd, akkor nem is vehetnek fel.
2012. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm. Akkor megpróbálkozom.
2012. jan. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!