Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes pesti lakosként...

Érdemes pesti lakosként valamelyik nevesebb vidéki egyetemet választani?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy szak, amire itt Pesten- éppen csak- de nem tudnék bejutni, ellenben mondjuk Pécsett vagy Szegeden igen. Érdemes-e csak azért belevágni egy ilyen kalandba, hogy azt tanuljam amit szeretnék, vagy inkább válasszak egy másik szakot itt Pesten? Azt hallottam, hogy például a Szegedi Tudományegyetemre szeretnek járni, mert jó a diákélet, a város is szép stb. Illetve ha nem ilyen okból kifolyólag, akkor miért érdemes vidéki egyetemet választani? Van köztetek aki hasonló helyzetben van?
2012. jan. 8. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nézd, én debreceni vagyok, jártam az eltére 2 évet, gyűlöltem, pedig elvileg a legszínvonalasabb szak (jog). szakkollégiumban laktam az egyetemi éveim alatt, így mindenféle egyetem életébe betekintést nyertem - nem tudok róluk jót mondani. nem a követelményekkel van baj, hanem a légkörrel és az oktatókkal, illetve azzal, hogy elhitték, senki nem söpörheti le őket az első helyről - valahogy az oktatás eközben elfelejtődött... én pedig tanulni akartam.


hazajöttem debrecenbe (más szakra ugyan) - ég és föld. nem hallgatom folyamatosan, hogy az ország legszínvonalasabb intézményébe járok, ellenben az órák és előadások nem mellébeszélésről szólnak, hanem valódi képzés folyik, az egyetemi élet sokkal pezsgőbb, főleg a rengeteg külföldi miatt. jobb itt. persze ízlések és pofonok.

2012. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem te lennél az egyetlen...azért ez nem olyan ritka dolog.

Egyszer szállj fel vasárnap a Szegedre menő vonatra. Tömeg van rajta, hidd el:D Rengeteg fővárosi tanul vidéken.

Szerintem a szak fontosabb, mint a város.


Én Szegeden tanulok, bár nem fővárosi vagyok. Nagyon szeretem. Gyönyörű a város, nem olyan zsúfolt, mint Pest, de van minden, ami kell. Minden elérhető távolgásban van, az egyetemi épületek többsége a központban. Ingyen bérlet, rengeteg szórakozási lehetőség, tele a város fiatalokkal. Színvonalas oktatás, használható diploma.

Nekem ennél nem kell több:)

2012. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 csoporttársam is Pestről jött le Pécsre tanulni.(PTE-KTK)

A csoportomban (19-en vagyunk) egyedül én vagyok pécsi, a többiek mind Kaposvárról, Veszprémből, Szekszárdról, Bajáról jöttek és 3-an vannak Székesfehérvárról is. Most kell majd mesterszakot választanunk, de egyikünk sem akar Pestre menni.

A pestiek azt mondják, h elsősorban a nyugisabb légkör miatt jöttek ide, hallották h jó az egyetemi élet, nálunk sokkal kisebb csoportokban megy az oktatás, gyakorlatorientáltabbak az órák és a képzés is van olyan színvonalú, mint Pesten.

Az egy másik dolog, h ha végeztünk valószínű Pestre kell majd mennünk dolgozni, mert a végzettségünkkel csak ott tudunk elhelyezkedni, de legalább az egyetemi éveinket egy egyetemvárosban tölthettük :) Szegedről is csak jókat hallottam eddig!

2012. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ha valaki még tud valamit hozzáfűzni, örömmel várom:)

2012. jan. 8. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik szakra szeretnél menni? Csak nem orvosi?
2012. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jelentkezz első helyen Pestre, aztán Szegedre majd Pécsre. Azért mert Pestre nem biztos hogy bejutnál, még ne add fel az álmod, hidd el nagyon rossz olyat tanulni ami nem annyira érdekel, főleg úgy hogy tudod, másik egyetemen tanulhatnád azt amit szeretnél. Mint ahogy írták nem te lennél az első aki azért járt olyan egyetemre ami több száz kilométerre van a lakóhelyétől hogy azt tanulhassa ami érdekli. Pl. a barátom Szegeden lakik, de ott nem volt olyan szak amit tanulni akart(közlekedésmérnöki), ezért Győrbe jelentkezett, és így azt tanulja, később is azzal fog foglalkozni ami érdekli.
2012. jan. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a Pestről érkező diákok koleszban, albérletben, ismerősnél vagy hol laknak jellemzően?
2012. jan. 9. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ha Pesti lennék, mindenképpen mentem volna vidékre, hogy önállósodjak, meg minden.

A Pécsi és Szegedi egyetemek, amiket említettél, mindegyik elég jó, én még pl a Pannont is bevállalnám, vagy Debrecent.

Ha pedig már lent vagy, akkor először mindenképpen koli, később meg albi esetleg, ha sok lenne a koliból :)

21L

2012. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző, a Pannon egy katasztrófa, mármint nem az oktatás, hanem az, hogy Veszprémben van. Veszprém diák szemszögből egy borzalmas város, gyakorlatilag Utcazene kivételével halott.
2012. jan. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!