Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre járni 18 év alatt...

Egyetemre járni 18 év alatt hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Feltételezem hogy tanév kezdés után 3 héttel tölti be a 18. életévét és már egyetemre szeretne járni, hol tud kérést vagy kérvény benyújtani hogy ezt megtehesse ? (emellett minden egyéb dologgal rendelkezik a bejutáshoz )

Kérdésem oka: az oktatási törvény szerint csak 18 év felett lehet egyetemre járni ? ( ha jól informálódtam )


2012. jan. 9. 02:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
13%
Utazz Angliába, más az oktatási rendszer, 16 éves kortól mehetsz egyetemre. Magyarországon szerintem kérvényezni kell.
2012. jan. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, engem most kifejezetten a Magyarországon való tanulás lehetősége érdekelne :), hogy pontosan hogyan meg hasonlók ?
2012. jan. 9. 07:03
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

39. § (3) A felsőoktatási intézményben az kezdheti meg tanulmányait, aki felvételt nyert.

42. § (1) Alapképzésre történő felvétel feltétele az érettségi vizsga sikeres teljesítése.


A felsőoktatási törvényben nincs alsó korhatár. A fentiekből az következik, ha érettségiztél, tanulhatsz.

2012. jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs évhez kötve, ráadásul aki Ukrajnából jön az már 16-17 évesen kezdi az egyetemet Magyarországon (ha jól tudom). Az érettségi évében kell felvételizni és ennyi, ha megvan az érettségi és eléred a ponthatárt felvesznek....
2012. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs alsó korhatár törvénybefoglalva.

Viszont nekem ami érdekes, hogy akkor te ezek szerint 5 évesen (3 héttel a 6. szülinapod előtt) kezdted az általánost? Azt hogyan?

Esetleg nem Magyarországon élsz?

2012. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves utolsó! Magyarországon bárki kizdheti az iskolát 3 héttel a 6. születésnapja előtt. (és én azért őt nem nevezném 5 évesnek). Mindenki megkezdheti az általános iskola tanulmányait abban az évben, amikor a 6. életévét betölti. Akkor is, ha decemberben született. Én általános iskolában vagyok iskolatitkár, most is van olyan másodikasunk, aki novemberben múlt 7 éves. És olyan elsősünk is, aki áprilisban múlt 7 éves. Ez a magyar iskola sajátossága.
2012. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10:33 vagyok, kedves utolsó, értem, erről még nem hallottam ill. nem tapasztaltam ilyet a környezetemben, ezért furcsálltam, de ezek szerint mégis csak lehet ilyen, elnézést az értetlenkedésemért :)
2012. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Semmi gond, ezért beszélgetünk:)
2012. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, utánanézek még pontosabban akkor :)
2012. jan. 11. 01:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Tehát pontosítok egy keveset a kérdésen, szóval bármilyen orvosi iskoláról lenne szó , ha minden igaz akkor itt fent áll a 18 éves korhatár ?
2012. jan. 19. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!