Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egy egyetemre most...

Felvettek egy egyetemre most szeptembertől, de másik szakra szeretnék járni, átlehet kérni magam? Vagy van erre valami lehetőség?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 14:24
 1/7 ausonia ***** válasza:
100%
lehet intézményen belül átjelentkezni,de erről pontosat csak a tanulmányi előadód fog tudni mondani(vagy a HÖK).mindenképpen be kell azonban iratkoznod, és szerintem a szakot is el kell kezdened.
2011. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ezt az előadót én hol találom meg? SZTE
2011. aug. 26. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Neten keresd meg a karod tanulmányi osztályát és ott találsz mail címeket-telefonszámokat ahol lehet kérdezősködni.
2011. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy most be kell iratkoznod, és legalább egy félévet meg kell csinálnod, utána mehetsz csak át a másik szakra. Ha van olyan tantárgy, ami mindkét szakon van, akkor elfogadtathatod azokat, amiket már megcsináltál.

Szerintem most szeptembertől már semmiképp nem mehetsz át a másik szakra.

2011. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát ez nagyszerű...
2011. aug. 26. 15:22
 6/7 ausonia ***** válasza:
a tanulményi előadóval rögtön beíratkozásnaál találkozol.félévet meg úgy is lehet végigcsinálni, hogy felveszel egy-két tárgyat,és azokat megcsinálod.
2011. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen be kell iratkoznod, és az első félévet elkezdened. Talán még a másodikat is, de ez nem biztos. Nálunk a PE-n két lezárt félév után tudsz szakot váltani.


Ha a két szak nagyon különböző (két karon van) akkor nem, vagy csak kevés tárgyat tudsz elfogadtatni. Nyilván amiket nem fogadnak el a régi szakodról (amire most jelentkeztél) azt meg kell csinálni az újon (is).


A tanulmányi osztály szakfelelőse (ezerféleképpen lehet hívni) pedig mindenben segít. Itt már magad intézed az ügyeid, de ő a legtöbb dologban TUD segíteni, keresd meg.

2011. aug. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!