Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy birtátok az egyetemi/fősu...

Hogy birtátok az egyetemi/fősulis élet magányosságát?

Figyelt kérdés

Van itt ez a kép, igaz is: [link]


és egy kicsit most lelkileg megis vagyok zuhanva ettől. Ha bent vagyok, akkor hülyének érzem magam, hogy bejöttem, vagyunk bent 50-en, 60-an a 200-ból, úgysem ezt kérik számon, minek keltem fel korán, a többi meg 1 óra múlva kel csak fel stb.

Ha meg otthon vagyok, akkor nincs mit csinálni, kicsit lógósnak, ingyenélőnek érzem magam. Lelkifurdalásom van, mert "túl jó" nekem, tehát csak úgy ellenni, mikor mások éhbérért dolgoznak. Már szinte egy túl hosszú nyár. Napersze vizsgaidőszakkor izgalmas, de aztán egyik napról a másikra elcsitul...

Otthonülős "kis" munkát hogyan is találnék, de nemis ez a kérdés. Akik egyetemisták, főiskolások, nem érezték már ezt? Hogyan lendültek túl rajta?


2012. jan. 9. 13:35
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Hát, ha te olyan szakra jársz, ahova a hallgatók 2/3-a nem jár be... Te választottad.
2012. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mérnöki kar, miaz hogy én választottam? Honnét tudhattam, hogy ez lesz?
2012. jan. 9. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak olyan órák, amikre nem fontos és nem is kötelező bejárni (előadásokra). Egyrészt mert zh-ban úgyis a gyakorlatot kérik számot, másrészt meg ha a vizsgához kell is az elmélet, azt megtanulom simán jegyzetből is. Ezért én az ilyen órákra, ha nem muszáj, nem megyek be, mert minek, időpazarlás.. És nincs miatta lelkiismeret furdalásom, inkább örülök, hogy most még ezt is megtehetem, és inkább elfoglalom magam más dolgokkal, párommal, barátaimmal, vagy pl. amikor csak tehetem, diákmunkával, így pénzt is keresek, és arra sincs gondom, hogy mivel üssem el az időmet.
2012. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak nézd majd meg a lógósokat, milyen lesz az átlaguk, hány év alatt végeznek, végeznek-e valaha egyáltalán.
2012. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak olyan órák, amikre nem érdemes bemenni, mert a tanár ugyan azt mondja el szóról szóra, ami a jegyzetben vagy a kivetített diákon van, én ezért soha nem éreztem magam lógósnak...

És nem is éreztem magam egyedül, mindig volt ismerős az órákon, vagy a lyukasórákon, nagyon jól elvoltunk, nálad mi a gond? Egyáltalán nincsenek barátaid a suliban?


Egyébként meg, attól, hogy valaki tudja, hogy vannak olyan tárgyak, amikre nem feltétlenül szükséges bejárni ahhoz, hogy sikeresen felkészülj a vizsgákra, attól még nem fog megbukni, csak több ideje marad pl tanulni a nehezebb tárgyakra, vagy épp dolgozni.

2012. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de vannak. Csak az olyan napokat nem birom, hogy:

reggel 11-re bemenni. Egyedül felkelni itthon. Majd egyedül bent ülni, egyedül elmenni. Aztán hazaérve puff, elment az egész nap

2012. jan. 16. 13:41
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Úgy érted, hogy egyszál magadban vagy egy előadáson? "egyedül ott ülni". Nekem kicsit depresszívnek tűnnek a válaszaid.
2012. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egyszál magammal, 30 ismeretlennel :)
2012. jan. 16. 14:29
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
De akkor miért nem ismerkedsz? Hónapok óta jártok ezek szerint egy előadásra. Kezdeményezz egyszer beszélgetést.
2012. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!