Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összesen csak két félévet...

Összesen csak két félévet passziváltathatok az egyetemen, az MA-t is beleértve?

Figyelt kérdés
Jelenleg MA-ra járok, volt már egy passzív évem az alapképzésben, de ismét passziváltatni szeretnék, hogy külföldön dolgozhassak. Megtudom ezt tenni, vagy kihasználtam már az összes lehetőségemet?
2012. jan. 9. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem összesen kettőt, hanem egymás után max kettőt. Egyébként összesen annyit lehet, amennyi a képzésben előírt félévek száma. Tehát ha valaki pl. egy 7 féléves képzésre jár, akkor 7 félévet passziválhat a képzés alatt, egymás után azonban max kettőt. Tehát egybefüggően nem lehet valakinek 3 passzív féléve.

Mesterképzésen nem tudom, hogy hogy van, de gondolom hasonló, tehát ha pl. 3 féléves a mesterképzés, akkor 3 félévet passziválhatsz, egyszerre azonban csak kettőt.

De azért kérdezd meg a TO-tokon, az a biztos.

2012. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bensdorp ***** válasza:
A végbizonyítvány megszerzéséig a passzív félévek száma nem haladhatja meg alap-, illetve mesterképzésben a 2-2 félévet, osztatlan képzés esetén pedig a 4 félévet.
2012. jan. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk így van, TVSZ-ből másoltam.

"A passzív félévek száma nem lehet több, mint a hallgató szakjának képzési idejét

jelentő félévek száma és megszakítás nélkül legfeljebb két passzív félév követheti

egymást."


Ezért írtam, amit írtam, de lehet, hogy ez sulifüggő, utána kell nézni.

2012. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2012. jan. 10. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!