Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MII? :O Jól értem? Ha orvos...

MII? :O Jól értem? Ha orvos akarok lenni, akkor 2 emeltet kell tennem? 2013-tól ez a szabály láp érvénybe? Ez nem normális!

Figyelt kérdés

Itt a csikk: [link]


Jól értettem, hogy az egy emelt helyett most kettő kell? :@


2012. jan. 12. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Jol ertetted, sot ha a cikkekbol indulok ki,akkor a szobeli felvetelit is tervezik ezek mellett,mert elmeletileg akkor nagyobb lesz orvosin a rosta. Gyakorlatban pedig csak utat enged a diszkriminacionak es ilyen-olyan lefizeteseknek, "barati kedvezmenyeknek", mivel "csak" egy olyan beszelgetesrol lenne szo,amiben megnezik,eleg ratermett vagy e a szakmara vagy sem, ez pedig hat szinte sosem fekete es feher,illetve fugg a vizsgaztato aktualis hangulatatol is eroteljesen.
2012. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaa, orvosira olyan nagy volta túljelentkezés. Én is lazán összeszedtem a 440 pontot. Tök jó ez a szar!
2012. jan. 12. 13:23
 3/7 bensdorp ***** válasza:
75%
Orvosin annál sokkal brutálisabb kihívások jönnek majd, mint 2 kis emelt érettségicske. :D Nagyon helyes, hogy legalább ennyivel többet elvárnak, hogy még gimiben a fejedbe préselj. Hidd el, így se sok az a tudás, és nagyon jól fog még jönni. Akárcsak a terheléshez szoktatás, és ahogy az első is írta, csak az csinálja meg, aki igazán akarja, és nem pazarolja az idejét, míg 1-2 év alatt rájönne, hogy még sincs elég motivációja ahhoz, hogy végig bírja csinálni az egyetemet.
2012. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Jól érted. De figyelj, ez szerintem korrekt is így, mivel ezeket úgyis elvárják majd alapból, hogy tudd, ami emelt anyag, akkor már jobb, ha tényleg tudod is :) Később annyival is könnyebb dolgod lesz. És legalább tényleg olyanok kerülnek be, akik bírják a terhelést, mert gondolj bele milyen kőkemény tanulás vár majd ott mindenkire. Akkor már inkább, aki nem bírja, el se kezdje, mert úgy se tudná megcsinálni.
2012. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

De, normális. A te szüleid idejében, ha valaki továbbtanult, központi felvételit kellett írni, ami tulajdonképpen megfelelt a mai emelt szintű érettséginek. Kettőt. Pl. Közgazdasági Egyetemre könyvvitelből és matematikából.

Más szempontból: ha az én életem, mint betegnek egyszer a kezedben lesz, szeretném tudni, hogy valóban felkészült vagy. Ha már két emelt szinttől megfutamodsz, mi lesz később?

2012. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyibol jo, hogy tenyleg olyanok futnak majd neki akik elhivatottak.


Oszinten egy-egy vizsga helyett szivesebben bevallalnek egy teljes erettsegi sorozatot minden targybol, mert az erettsegi egy rohej az itteni vizsgakhoz kepest...


Ami miatt viszont nem ertek egyet. A biologia erettsegi hatalmas nem az emberi szervezet mukodesevel kapcsolatos temat is felolel:

Igy lesz olyan aki azert jut be mert jol tudja az allatvilag/novenyvilag biologiajat es lesz olyan aki lehet jobban tudja az ember biologiajat az elozo illetonel de mivel nem tudja jol a rovarokat/ vagy a zarvatermok kettos megtermekenyiteset etc. kevesebb szazalekot er el az egyseges erettsegin.........

Ez igy nekem fura.

2012. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bensdorp ***** válasza:
65%
Szerintem jól van ez így. Gyógyszerészetire kell a növénytan is, állatorvosira pedig az állattan. Másrészről pedig a biológiás gondolkodásmód, az összefüggések keresésére való készség kialakításában nagyon sokat segít a biológia minden része, és igen jó alapelveket ad az egyetemi tanulmányokhoz.
2012. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!