Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Móric Zsigmond Gimnázium,...

Móric Zsigmond Gimnázium, Veres Péter Gimnázium, Árpád Gimnázium. Mit tudtok ezekről az iskolákról? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
gimnázium
2012. jan. 16. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

a Móriczba ne menj!

figyelj, én tudom mi folyik ott. ismerek embereket, akik odajárnak, voltam ott nyílt napokon, tehát ismerem. nem pletyka.

tehát, két csoportra tudod osztani az embereket. az egyik csoport azok a lányok tipikus csoportja, akik népszerűek, csinosak, facebookon tipikusan 40-300 like-ot kap a profilképük, gazdagok, stb.

a másik csoport, pedig az, akikkel senki sem foglalkozik, lehet, hogy van néhány ember akikkel beszélnek, de az amerikai filmekből tipikusan jól ismert szemüveges, bajszos, fogszabályzós, kancsal csajok.


a fiúk egytől egyik cicafiúk, csőnadrág, vasalt haj, stb. két fiú ismerősöm ment oda, az általánosban gáznak számítottak, és ott most nagyon nagy arcok lettek.

többi ismerősömről akik oda járnak többen mondták hogy sznob és lenéző lett.

egyszer itt GYK-n olvastam egy kérdést, egy csaj tette fel, idézem:


,,Van egy csaj az osztályunkban, hogyan utálhatnánk, rúgathatnánk ki a suliból?

Nagyon gáz a csaj, irtó gáz ruhákban jár, senki sem beszél vele. Egyszer volt képe olyan cipőt venni, mint amilyen a barátnőmnek volt! "


Megkérdeztem tőle: Móriczba jársz? írja: igen.


tehát...


nyílt napokon lenéző fejek: "kik ezek itt? mit akarnak?".. komolyan fajelmélet uralkodik, "aki nem móriczos az egy gáz, szánalmas nyomorék"


amúgy érdemes megnézned a legfrissebb osztályképeket, én már végignéztem szinte minden suliét, és mit ne mondjak minden lány ki van cicomázva, és tényleg akad köztük szép, csinos, és szimpatikus is, de én tudom hogy néznének pl. rám a villamoson.. tudod ilyen "fuhhhhkiez" kifejezéssel.

ráadásul a tanítás se a legjobb ott.

szóval nagyon ajánlom hogy ne menj oda!!


a Veres Pétert nem ismerem.


14L/8.o.


amúgy a veres péter erős oda menj, árpádról meg még nem is hallottam

2012. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Veres Péter,az Árpád erős,jó iskolák,hogy hallottam általában jók az osztályközösségek is.A Móricz is erős gimi,de a diákok közt elég nagy a széthúzás,kevésbé jó a közösségi szellem.Én a helyedben az első kettő közül választanék.
2012. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. jan. 20. 18:04
 4/11 kenyerke válasza:

Attól függ hogy sikerült a felvételid és a bizid nekem 82 pontos lett ebből 45 pont a matek.(én a Veresbe szeretnék menni)

Az oldalukon van felvételi tájékoztató a pontozásukról

Idézet:

"felvételizı teljesítményének értékelése:

A végsı sorrend megállapításánál az alábbi pontozást alkalmazzuk:

Írásbeli: magyar 50 pont

matematika 50 pont - belsı pontszámítás szerint az

eredmény másfélszerese = 75 pont

Szóbeli: magyar 25 pont

matematika 25 pont

az alább felsorolt tantárgyak eredményének átlaga × 5 25 pont

(A figyelembe vett tantárgyak az iskolai eredmények számításánál a 8. félévi tanulmányi

eredménybıl: magyar nyelvtan, magyar irodalom, matematika, történelem, földrajz, biológia,

kémia, fizika, idegen nyelv és testnevelés)"

forrás: Veres Péter Gimnázium honlapja/ felvételi tájékoztató

Tavaly amikor sokkal könnyebb volt a felvételi úgy 110 pont körül hívtak be szóbelire. (Nekem most kb 130 pontom van) :)

2012. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Első hozzászóló alapján a Móricz kizárva :/

Az Árpád viszonylag jó, sok ismerősöm jár oda, de nem a legjobb...vannak annak is hátrányai :/

A Verest tudom ajánlani, én is ide járok, és imádom :D Azon kívül, hogy tökéletesen felkészít az egyetemre/életre, rengeteg jó program van, jó a társaság és nem nagyon vannak botrányok :)) A legtöbb tanár is nagyon jó, a suli maga otthonos, szóval csak ajánlani tudom...:))

2012. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor a Móricz kizárva. A Veresben mennyire nehéz a felvételi? Milyenek a tanárok?
2012. febr. 21. 18:20
 7/11 anonim válasza:
A felvételi ugye ugyanaz a központi, a szóbelit meg nem tudom, mert abban az évben, amikor én felvételiztem, eltörölték...De ha jó tanuló vagy, elég valószínű, hogy felvesznek. :) A ponthatároknak szerintem nézz utána... A tanárok elég jók, főleg a fontos tantárgyakból (matek, magyar, töri stb.) De persze itt is van kivétel, de a legtöbb tanár NAGYON JÓ. Vannak egyetemi tanárok, és mind nagy tudásúak, értik a dolgukat. Tehát tényleg nagyon jók :) Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel! Amúgy te most felvételiznél?
2012. febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jövőre fogok felvételizni.
2012. febr. 22. 18:02
 9/11 anonim válasza:
Értem. :) Akkor 7.es vagy? Sok sikert! És akkor egy évfolyamba járnál velem :D
2012. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is a Verest ajánlom, oda járok, és nagyon szeretem. Nagyon jó osztályunk van, és HÉV-vel könnyű a suliba járás is!!
2012. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!