Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nehéz magyar...

Szerintetek nehéz magyar emelt érettségin elérni 70-80%-ot? Lehetetlen? És német vagy töri középen 90%- ot?

Figyelt kérdés
Van itt, akinek sikerült? Hogyan csinálta? Kösszi!
2012. jan. 17. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szereted a magyart, akkor biztos nem nehéz, akár 90%-ot sem. Nekem fizikából és matekból van a 90%-os emeltem.

A német és a töri közép az sem hiszem, hogy nehéz lenne. Elég béna vagyok nyelvekből és így is megvan a 86%-os nyelv érettségim, a törit meg IQ-ból meg lehet írni 90%-ra, bár az kicsit tanár függő, hogy hogyan javítják az esszéidet.

2012. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én idén érettségizek. A magyar az egyik legneccesebb emelt szinten. Mert itt nagyon sok múlik a javító tanáron... Viszont ha jó vagy belőle, nagy tárgyi tudással rendelkezel, akkor az nagyon imponáló. Nem lehetetlen a 70%, de nehéz.

Én előrehozottan csináltam angolt(93) és törit(99) meg még 1 választottat. A törit tényleg IQ-ból meg lehet írni 90%-ra ha érdekel és szereted. A nyelv pedig egy nyelvvizsgához képest semmiség, ráadásul középszinten a tanáraid sokat segítenek szóbelin és a leveleket is felpontozzák:)

2012. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

79% lett a magyar emeltem

írásbelihez esszéírást kell begyakorolni, versfelismerést és tk. minden részét is tudni kell

szóbelire meg elolvasni adott műveket, és hozzá mindenhonnan begyűjteni mindenféle infót

2012. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia, én 93%-ot csináltam belőle tavaly. leírom neked,amit egy hasonlót kérdezőnek válaszoltam:


a pethőné-féle könyvek a legjobbak szerintem, van benne szükséges szakszókincs is és az olvasásával megragad benned az emelt szintű fogalmazás, ami kelleni fog az írásbeli résznél.

mint írtam, nem csak ebből készültem, mert a szóbeli tételek kidolgozásához és a nyelvtan egy részéhez különtanárhoz jártam. minden fellelhető magyarkönyvet elolvastam, de a pethőnére koncentráltam, a többi csak töltelék volt.

megvan már a szóbeli feladatsor? mert el kéne kezdened kidolgozni őket, az az írásbelihez is sokat ad majd hozzá.

figyelj oda az adatokra: nevek, évszámok, stílusjegyek, műcímek.

ha meg tudod engedni magadnak, szerintem megéri néhányszor eljárni különtanárhoz, hogy a nagyon nehéz tételekben segítsen. sokba kerül, de nekem pl sokat segített a nagyon fondorlatos irodalomtételeknél. ha ez megnyugtat, amikor decemberben kézhez kapta ma tételsoromat (ja igen, tavaly érettségiztem), a tételek nagy részéhez hozzászólni se tudtam volna :D és voltak benne olyan szavak, amikről nem is tudtam volna megmondani, hogy mi. de ez még inkább segített abban, hogy rákapcsoljak.

teljesen bele kell merülni, ezzel kelni-feküdni (kis túlzással). az segít, ha élvezetet találsz a művekben: hogy milyen szép a vers, milyen érdekes ennek a költőnek az életútja, milyen izgalmas ez a regény.

nekem az a hatalmas előnyöm is származott belőle, hogy jó nagy mennyiségű műveltséget szedtem fel az irodalom témaköréből, amiből sokszor profitálok azóta is. ez motiválhat téged is :)

egy tipp: a magyar szerzőkre koncentrálj, külföldiek nagyon ritkán szokott szerepelni az írásbeliben.

és persze rogyásig kell tanulmányozni az előző évek érettségijeit, az első betűtől az utolsóig, javítókulccsal együtt. a neten mindet megtalálod :)

azt említenem sem kell, hogy tökéletes helyesírás kell. hibapontokat számolnak az írásbeli résznél, egy-két kisebb hiba még nem jár pontlevonással, de a súlyos hibák már levonással járnak.

2012. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!