Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre való jelentkezésnél...

Egyetemre való jelentkezésnél most kb mennyit fognak emelni a ponthatárokon?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Várhatóan mindenhol emelkednek, különös tekintettel a jogra és gazdasági szakokra, ott drasztikus emelésekre számítani!
2012. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

A ponthatárokat nem emeli senki. Maximum emelkedik, ugyanis csak és kizárólag a jelentkezők pontszámától függ.

De ezt legalább 100-szor leírtuk már páran ezen az oldalon.

Ha már egyetemre készülsz, nem ártana olyan alap dolgoknak utánanézni, mint hogy hogyan is alakul ki a ponthatár.

2012. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyet értek az előttem szólóval. Ha csak úgy hasraütésre alakítanák ki a ponthatárokat, akkor már most is ki lehetne hirdetni őket. Nem véletlenül kell várni július végéig, mire mindenki érettségi eredménye beérkezik.
2012. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Mit kell ezen folyton kiakadni?!

Szerintem a kérdése arra irányult, hogy mennyi lesz idén egyes szakokon a ponthatár, és nem arra, hogy hogyan határozzák meg a ponthatárokat. Én értem amit mondtok, hogy a ponthatárok a jelentkezők számától és a vitt pontjaiktól függ (és szerintem ezzel sokan tisztában vannak, csak épp rosszul fogalmazzák meg a kérdést), de baromira nem ez volt a kérdés.


Egyébként szerintem a jogi és gazdasági szakokon egy 20-30 pontos emelkedés simán várható.

2012. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Igen, tudom mi a különbség.

Lehet, hogy a kérdező rosszul fogalmazott, de attól még tökéletesen lehetett érteni a kérdést. Te pedig elkezdtél neki nyelvtan órát tartani. És még a kérdésére se válaszoltál...

2012. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

"Tökéletesen érthető volt a kérdés". Hát szerintem a kérdésből csak azt lehetett tökéletesen megértei, hogy a kérdezőnek halvány lila fingja sincs a dolgokról.


Egyébként ha az lett volna a kérdése, hogy mennyit emelkednek a ponthatárok, akkor mivel lett volna értelmesebb a kérdés?

SEMMIVEL.

Mégis honnan a bánatból lehetne tudni, hogy mennyi lesz a ponthatár.

Honnan kellene bárkinek is előre tudni, hogy hogyan fognak sikerülni az érettségik és hova hányan, hány ponttal fognak jelentkezni?

Itt nincsenek jósok.

Ha hirtelen az összes ember, akinek 500 pontja lesz, mondjuk jogra jelentkezik, és betelik velük a keretszám, akkor bizony 500 pont lesz a ponthatár.

Meg egyébként is...annyit írt, hogy "egyetemi jelentkezésnél".

Több száz szak van ember!!!!!! Nyilván nem mindenhol ugyanannyi lesz a ponthatár, és nem mindenhol ugyanannyival fog változni. Az is lehet, hogy vhol csökken, vhol nő.


Szerintem azért kötsz belém, mert neked is kb. annyi fogalmad van az egészről, mint a kérdezőnek.

2012. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Kedves utsó, nyugi van már!!

Azért mert Te mindent tudsz, én kérek elnézést, sőt meghajlok előtted. Máskor ha nem tudsz NORMÁLIS hangnemben és SEGÍTŐKÉSZEN válaszolni, inkább maradj csendben.

Köszönöm!

2012. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem lehet megmondani, hogy hogy alakulnak a ponthatárok, ez függ attól, hogy milyenek lesznek az érettségik, hányan szereznek nyelvvizsgát, esetleg tesznek emelt érettségit, hogy végülis hol, mennyi államilag támogatott hely lesz. Ha ez mind kiderült, összeülnek és ott húzzák meg a ponthatárt, hogy a keretszámot a lehető legjobban feltöltsék, de ne haladja meg a maximálisan felvehetők számát. Én ennyit tudok, lehet, hogy rosszul tudom, de nem is érdekel, engem ez már nem érint szerencsére.


Szerintem a kérdező, csak szimplán tippeket akart, mint sokan mások ezen az oldalon mostanában, mivel gondolom az ő jövője is elég bizonytalan lett. És annak fényében, hogy tudjuk, hogy egyes területeken mennyire drasztikusan csökkentették a teljes ösztöndíjra felvehetők számát, simán lehet találgatni, hogy mi hogy lesz.

2012. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem a kérdező, csak szimplán tippeket akart, mint sokan mások ezen az oldalon mostanában,"

Az addig oké. Csak akkor legalább írta volna oda, hogy mégis milyen szakra gondolt. Vagy nekünk kellene kitalálni, hogy hova szeretne jelentkezni?

2012. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na igen, ezt kiírhatta volna.

Ilyenkor azt kell írni hogy: "nagyon megemelkednek"

hülye kérdésre, hülye válasz... ráadásul általánosságban még igaz is.

2012. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!