Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a jogász diplomá...

Mit gondoltok a jogász diplomáról?

Figyelt kérdés
Első két egyetemi diplomámat 5 éves bölcsészkaron szereztem (történelem+angol). Harmadik diplomámat közgazdászként most végzem levelezőn és nemrég volt egy vizsgám a gazdászkarról a jogi karon. Iszonyatos volt. :S Nem tudom mi értelme van a jogszabályok bemagolásának???
2009. máj. 27. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha belegondolsz vannak olyan szabályok, amelyeknek csak úgy van értelme és csak úgy tudsz annak megfelelően eljárni, ha betűről betűre tudod és főleg érted a leírtakat. Valószínűleg észrevetted, hogy mekkora jelentősége lehet annak, hogy a mondatban "és" vagy pedig "vagy" szócska található.

Nálunk a jogi karon azt szokták mondani, hogy a törvényt/jogszabályt azért kell megtanulni kívülről, mert jobbat úgysem tudsz kitalálni (vagyis hiába magyarázod körbe, valami lényeges mindig hiányozni fog belőle).

2009. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok jogász, de százszor többre tartom, mint a bölcsészdiplomát.

Hogy miért kell bemagolni?

Miért, a történelmet miért kell? Minden le van írva papíron. Bocs, de ez hülye kérdés.

2009. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

A kedves kérdezőtől ezt az e-mailt kaptam. Micsoda bölcs-ész! :D


"Szászor többre tartod, mint a jogász diplomát. Egy bölcsésznek sokkal

nagyobb a tudása lexikailag, mint egy idióta jogász kislánynak, aki

agyonra le van szoláriumozva és ki van hidrogénezve a feje. A jogász

egy külön kaszt. Csak a jogszabályokat seggelik be semmi logika

nélkül. Ellenben lány léttemre 15 éves korom óta vitrolázó repülök és

versenyekre is jártam Szóval inkább vagyok általad lenézett bölcsész,

mint magasztalt bunkó jogász. ..."

2009. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Első válaszoló vagyok


Kedves Kérdező!

Komolyan nem értem, hogy miért gondolod, hogy egy jogász csak bunkó lehet, csak szolizott, "agyoncicomázott". Látszik, hogy még csak kívülről láttál jogi kart, pontosabban jogász szakra járó hallgatókat...

Ezzel a reagálással (bemásolt e-mailben) leginkább magadat minősítetted.

Nem akarlak meggyőzni semmiről, de joghallgatóként elhiheted nekem, hogy nem arról szól az életünk, hogy csak törvényeket magolunk (sőt az öt évből az elsőben nem is igazán van hatályos jog) ... az édes kevés lenne az életben.

Úgyhogy szerintem itt az ideje, hogy leszállj a magas lóról és fogadd el, hogy nem csak Te lehetsz művelt, intelligens; netán lásd be, hogy akár még egy diploma nélküli ember is lehet nagytudású.

2009. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez bölcsész? :D

Helyesírás se megy neki, pedig az általános iskola, nem kell hozzá diploma :D

2009. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"Ellenben lány léttemre "... hát igen, most vagy elírta, vagy tényleg rossz a helyesírása....
2009. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Ha Dunát tovább akarod rekeszteni... csak előtte kérlek erősítsd meg a gátakat.
2009. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!