Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még mérnökinformatikára menni az egyetemen (BME)? Mert ahogy elnézem már nagyon sok van belőle. Nem hiszem hogy ez a kis ország képes lenne felszívni ennyi szakembert!

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A mérnök informatikának az a nagy előnye, hogy bárhol a világban tudsz vele dolgozni, nem vagy köteles itthon tenni.
2012. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a felvettek száma nem egyenlő a végzettek számával. A BME-n mindig azzal fogadják a gólyákat, hogy kevesebb mint felük fogja befejezni az egyetemet. És Nyugat-Európában az ottani szakemberek szerint több tízezer mérnöki és informatikai képzettségű ember hiányzik a piacról, szóval ha érdekel a dolog, akkor ez ne tántorítson el.
2012. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az új felsőoktatási törvény szerint miután megvan a papír 10 évig nem hagyhatom el az országot. Azért kérdeztem azt hogy a haza képes lesz-e felvenni ennyi embert.
2012. jan. 20. 21:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy olyan érzésem hogy nem lesz képes. De aztán lehet hogy 5-6 év és csúcstechnológiai nagyhatalom leszünk, ez lesz majd Európa Japánja. Bár azért a 60 éves buszokat lelehetne már cserélni.
2012. jan. 20. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
De elhagyhatod, ugye miután végzel az azt követő 20 évből 10-et kéne itthon dolgoznod, tehát ha vissza kell fizetned a képzésed árát, akkor is van 10 éved összegyűjteni, ami a külföldi bérekkel számolva sima ügy. (De én állítom, hogy itthon is találnál munkát BME-s diplomával.)
2012. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha arra számítasz, hogy majd az egyetemen megtanítják az informatikát akkor nem biztos, hogy bele kell vágnod.

Ma a felvevőpiac szakosodott informatikusokat keres. Válassz ki szűk területet de abban te legyél a legjobb.

Ez pedig önképzés nélkül nem valósítható meg. Az internet kimeríthetetlen adatforrás. Napra kész tudással biztosan lesz munkád és átlag feletti kereseted.

A szájkaratés mindenhez értek informatikusok ideje lejárt.

2012. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A BME nem itthonra képzi az embereket. Elméletben igen, gyakorlatban nagyon nem. Ahogy egy előttem szóló is mondta, nyugodtan mehetsz külföldre utána, mert röhögve kifizeted 3 havi béredből az itthoni taníttatásodat.

Sok sikert kívánok!

2012. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom de én azért inkább maradok itthon még ha nem is fizetik meg annyira. Annyira szájkaratés nem vagyok, sőt inkább ameddig nem tudom a lehető legnagyobb mértékben az adott dolgot akkor inkább nem mondom azt hogy: Persze simán! :)


Azért én is észrevettem hogy van pár ember akinek fogalma sincsen hogy mire megy. Mondjuk én középsuli óta infót tanulok ráadásul egy egész jó helyen(Neumann János Szki). Most jelenleg egy okj-n vagyok. De ami itt van az tényleg nevetséges. Sok ismerősöm ment az ELTE IK-ra meg a BME -re, így halottam innen is és onnan is infókat. Mondjuk nekem valahogy az Elte nem jön be annyira, ráadásul a műszakin sokkal több a lehetőség is.

2012. jan. 20. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!