Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén jelentkezek Egyetemre. A...

Idén jelentkezek Egyetemre. A szüleim nem rendelkeznek érettségivel, ez jelenthet nekem többletpontot a felvételinél?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De igen! Én is most jelentkezek, és az én szüleim sem rendelkeznek 8 osztálynál több végzettséggel, ami azt jelenti, hogyha rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülsz, és ezt tudod is igazolni, az azt jelenti, hogy halmozottan hátrányos helyzetű vagy, kapsz 40 pontot a felvételinél, és a jelentkezési díjat sem kell kifizetned.
2012. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy ugyan olyan hátrányos helyzetben vagyunk, hogy nem igen tudjuk kifizetni a jelentkezést, meg semmi többletpontot nem kapunk 300 Ft miatt...

És felesleges az egész,mert azért nem kapok semmit mert a szüleimnek van egy szakmunkásuk...

Nem értem ezt a rendszert... Alig élünk meg, tanulok mint a güzü és semmi segítség nem jár...

2012. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát akkor úgy látszik buktam ezt a dolgot. mert szüleimnek szakmunkásuk van és gyermekvédelmi támogatásban sem részesülök. amúgy azért kérdeztem (de hát ugye 4 év alatt sokat változott a rendszer) mert a nővéremnek utólag felvételi után mondták hogy van ilyenre lehetőség de akkor ezek szerint így nincs.
2012. jan. 21. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nagyon nagy szükséged lenne a pontra, és a támogatásra, akkor nekünk azt javasolták az iskolában a titkárságon, hogy, jelentkezzünk át pl a nagyszüleinkhez, és az 20 pontot tartalmaz, és a felvételi eljáráson csak 4500 forintot kell fizetni. vagy pl nekem az egyik osztálytársam azt csinálta, hogy átjelentkezett az unokatesójáékhoz, az ő szülei csak 8 általánossal rendelkeznek, és így halmozottan hátrányos helyzetű lett. De persze be kell menni az önkörmányzathoz megigényedlni a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, és miután megjött a papír róla, azután ráérsz pótolni a papírokat.
2012. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!