Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van még értelme iskolát váltani?

Van még értelme iskolát váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy jó hírnevű gimnázium,3-os tanulója vagyok.Ebben az évben egyre több problémám van.Pontosabban az angol,biosz,magyar tanárral.Utóbbi kettőt el is viselem,de az angolt már nem tudom. Rendesen depressziós vagyok. Elhiszem,hogy mindenhol vannak ilyenek,de ez csak érettségi tárgy.. A problémám meg valami olyasmi lehet,hogy azonkívül hogy csak a szavakat követeli,maradi.Nagyon.Mindenből hatalmas nagy ügyet csinál.Ha 300ból 1szót nem tudsz,és pont azt kérdezi tőled,óra végén ott kell maradnod,hogy miért nem tanulsz? Persze,ez másnak nem nagy probléma,de engem lelkileg már kicsinál..


Egy másik,szintén jó hírnevű gimnáziumba mennék át,ahol vannak ismerősök,de csak új osztály,új tanárok.És márcsak másfél év. Van még értelme váltanom,vagy tűrjektűrjek,és majd változik?

Valaki segítsen a döntésemben!

Köszönöm!

17L


2012. jan. 21. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd,akivel el tudsz jönni és anynira nem szeretted meg az osztályod ÉS ha átvennének a másik suliba,akkor szerintem menj,a sulinak az a lényege,hogy élvezzük...én is lehet most fogok átmenni másik suliba,de én még csak kilencedikes vagyok és nehéz a kéttannyelvű.
2012. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerinem menj egy gyengébbe és legyél kitünő...el se hiszed mennyit fog az érni...
2012. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Barátnőmmel mennénk,átvenni meg biztosan átvennének,mert van ismerős.


Tudjátok,én is így vagyok vele,hogy ezek a legszebb éveim,és persze,az élet kemény,de ezeket az éveimet elpocsékolom ilyen k*csögökre,akkor ..


Az érettségim ugyanúgy meglesz,tovább ugyanúgy mehetek. Csak ennek nincs olyan jó híre.. de mit számít ez?! uh,de bánom már,hogy nem szakmát mentem tanulni..


Köszönöm szépen! :)

2012. jan. 21. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs sok értelme maradni.


Erősebb suliban kapsz 3-ast és megtanulsz olyan dolgokat, amiket érettségin nem kérdeznek. Gyengébb suliban kapsz 5-öst és érettségire ugyanannyit tudhatsz. Arról nem beszélve, hogy jó eséllyel középfokon is kissebb lesz az elvárás (szóbelin). Tehát attól, hogy netalán nyengébb suliba kerülsz nem kell félni.


Nem hiszem, hogy bármiféle hátrányod szármozhatna ebből. Szerintem nyugodt lélekkel váltsál sulit.

2012. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!